Konačni spisak selektora Pešića sve izvesniji: Dvojica košarkaša Srbije ostala u Beogradu

S. G.
S. G.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Košarkaška reprezentacija Srbije priprema se za Evrobasket , a selektor Srbije Svetislav Pešićdobija sve jasniju sliku tima za put u Rigu.

Naime, ono što sledi jeste pripremni turnir u Minhenu, a kako prenosi Mozzart Sport, Alen Smailagić i Uroš Trifunović neće putovati zbog povreda.

Reprezentacija se okupila na aerodromu Nikola Tesla pred put u Minhen, gde ih očekuje drugi pripremni turnir. Tim će nastupiti u gotovo identičnom sastavu kao na turniru u Limasolu: Aleksa Avramović, Stefan Jović, Vasilije Micić, Bogdan Bogdanović, Marko Gudurić, Nikola Topić, Ognjen Dobrić, Vanja Marinković, Dejan Davidovac, Nikola Jović, Filip Petrušev, Nikola Jokić, Nikola Milutinov, Balša Koprivica i Tristan Vukčević.

Prvi rival Srbije u Minhenu biće Češka u subotu, dok će dan kasnije igrati protiv Turske ili Nemačke. Generalna proba pred Evrobasket zakazana je za 21. avgust u Beogradskoj areni, kada će protivnik biti Slovenija.

(Telegraf.rs/Mozzart Sport)

Video: Dušan Mihajlović, sin Siniše Mihajlovića o Zvezdi i Arnautoviću: “On je život”

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Jasa

    14. avgust 2025 | 13:03

    11 igrača su sigurni a to su Micic, Avramovic, S.Jović, Bogdan, Guduric, Dobric, Marinkovic, N.Jović, Petrusev, Jokic i Milutinov, e sad za to 12to mesto se bore ostali a najviše šanse ima Tristan pogotovo što je i izabrao Srbiju pre Grčke pa mozda mu je i obećano mesto

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA