
Krstaši stigli do druge pobede u sezoni, fantastična partija velikog bisera srpske košarke
Košarkaši BKK Radničkog stigli su do velike pobede u 2. kolu Košarkaške lige Srbije na domaćem terenu protiv novog učesnika ABA 2 lige, SPD Radničkog iz Kragujevca i to dvocifrenom razlikom - 99:88.
Tokom celog meča su Krstaši imali kontrolu nad situacijom, vodili i držali Radnički iz Kragujevca na solidnom odstojanju, pa se pobeda ni u jednom momentu nije ni dovodila u pitanje.
Imao je domaći tim na raspolaganju nekoliko zaista raspoloženih igrača, a posebno se od svih ističe partija bisera srpske košarke, Marka Tofoskog, koji je uspeo da ubaci čak 23 poena večeras u "Pioniru". Pored toga, imao je i tri skoka i šest asistencija.
Njega je poenterski ispratio Milivoje Mijović sa 16 poena, dok je odličan bio i Jovan Vojinović koji je meč završio sa 12 poena.
Na drugoj strani u sastavu Radničkog iz Kragujevca istakao se Kevin Darin Grin sa 27 poena i šest skokova, a Nenad Filipović ga je pratio sa 13 poena.
BKK Radnički posle dva kola ima dve pobede, dok je Radničkom ovo bio prvi poraz.
Košarkaška liga Srbije - 2. kolo
Petak
Dinamik - Vojvodina Novi Sad 62:79
Subota
Mladost Zemun - Borac Zemun 98:116
Hercegovac Gajdobra - Čačak 94 Quantox 84:71
Sloboda Užice - Zlatibor Čajetina 73:80
Džoker Sombor - Tamiš Pančevo 67:80
Metalac Valjevo - Vršac 75:73
Nedelja
BKK Radnički - Radnički Kragujevac 99:88
Ponedeljak
OKK Beograd - Sloga Kraljevo (19.00)
(Telegraf.rs)
Video: Ostoja o Evroligi i isplativosti igranja, a pomenuo i FK Partizan
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.