Dušan Alimpijević i Bešiktaš "razbili" rivala iz Francuske u Evrokupu sa čak 30 razlike!
Fantastično igra Bešiktaš ove sezone sa Dušanom Alimpijevićem na klupi, a potvrda toga stigla je danas na utakmici 5. kola Evrokupa, gde je turski tim uspeo da savlada francusku ekipu Burga sa čak 30 razlike - 90:60!
Odlično je igrao Bešiktaš od samog starta utakmice, već u prvom poluvremenu je stekao kapital od 28 poena, da bi potom samo priveo posao kraju u nastavku bez većih poteškoća i čak dodatno uvećao prednost.
Novi selektor Srbije je sa Bešiktašom za sada upisao četiri pobede i samo jedan poraz u ovom takmičenju, dok je francuskom timu zadao prvi udarac u Grupi B u Evrokupu. Jedino još može da im se priključi nemački Ulm na vrhu tabele u slučaju svog trijumfa.
Najefikasniji u redovima turskog tima bili su Jigit Arslan i Devon Dotson sa po 16 poena, dok je Ante Žižić imao impresivan dabl-dabl od 15 poena i 14 skokova.
U Burgu je najbolji bio Rikardo Lindo sa 11 poen, dok je Darijus Mekgi dodao jedan manje.
(Telegraf.rs)
Video: Košarkaška lekcija Obradovića pred novinarima: "Jedna stvar nam daje snagu, a protivniku probleme.."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.