Vlade Đurović se javio posle Kupa Radivoja Koraća, ishvalio neočekivanog igrača: "To navijači ne primećuju..."

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu 106:84 u finalu Kupa Radivoja Koraća i tako došli do 15. pehara u nacionalnom kupu u istoriji. Dželat Partizana u polufinalu nije uspeo da bude konkurentan u finalu.

Vlade Đurović je bio gost na TV Arena sport i čestitao je svima na peharima. Posebno je pohvalio Dobrića.

- Prvo čestitamo Saši Obradoviću i štabu, ali i igračima. Nekima je treći, četvrti, nekima prvi, drugi. Predsednik Drčelić zaslužuje čestitke, to mu je prva titula otkad je tu. Jedan kamen pritiska je otpao, jedna titula je osvojena. Mega me je oduševila, ne samo igrom protiv Partizana, nego i večeras. Da nije Dobrić gađao za tri 7/9, što je najbolje u karijeri... Ali ja sam stalno govorio i ranije da može mnogo bolje, da mi nije jasno kako ne može da nađe šut, jer znam kako je bio dobar u FMP zajedno sa Gudurićem. Ne bi bilo ovako da nije ovako šutirao.

Ishvalio je zatim igrača Mege, Italijana...

- Mega je igrala dobro, visoki igrači izvanredno, Suigo, Italijan, me je oduševio, sa 2,20 je šutirao trojke, ima inteligentan pogled, ogroman je, zna da igra, zna ispod koša, mekana ruka, jako je teško to naći. Marković će imati dobru karijeru u NBA ligi, dovoljno je bezobrazan i drzak, treba da nabije jedno 5 kilograma mišića, u Americi se to lako radi. I oni zaslužuju čestitke, i Avdalović takođe.

Đurović je više hteo večiti derbi, a ističe da sada tek sledi težak posao za Zvezdu u Evroligi.

- Svi bismo voleli da je bilo Partizan – Zvezda, neizvesno, drugačije se to slavi... Treba ovo da se zaboravi, sledi Efes u sredu, vrlo teška utakmica. Bilo je mnogo bolje da je Efes dobio i igra finale, ali ovako je bolje za Alimpijevića. Za Zvezdu nije dobro, ima dan odmora više od Zvezde.

Na kraju je pohvalio Izundua.

- Izundu je položio ispit od Obradovića koji ga je poveo, mnogi su očekivali da to bude Bolomboj, Moneke, pa čak i Motiejunas, koji je za ovakve utakmice doktor i nadmudrio bi sve. Skokovi koje Izundu pravi, to navijači ne primećuju, on vadi, pa se pogode trojke - rekao je Vlade Đurović.

(Telegraf.rs)

Video: Nikad jača izjava Nenada Lalatovića, posvetio pobedu deci, bacao rime, dodao: Voli Bog Lalata svog

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA