Luka Dončić dominirao i napravio haos: Svađao se sa sudijama, rizikovao isključenje, preti mu kazna!
Košarkaši Los Anđeles Lejkersa upisali su pobedu od 110:101 nad Nju Orleans Pelikansima došli su do 37. pobede u sezoni, gde imaju i 24 poraza, a ponovo je sjajnu partiju pružio Luka Dončić.
Slovenački reprezentativac je upisao 27 poena uz 10 skokova i 7 asistencija za 37 minuta na parketu. Pratio ga je Lebron Džejms sa 21 poenom i po 7 skokova i asistencija, dok je kod Pelikansa najbolji bio Zajon Vilijamson sa 24 poena i 4 skoka.
Međutim, pored sjajnih poteza, na koje nas je navikao jedan od najboljih košarkaša današnjice, ponovo smo videli i njegovu veliku nervozu na parketu, koju je ispoljio kroz svađu sa sudijama, što često radi.
Luka Dončić je ove sezone dobio ogroman broj tehničkih grešaka, a na ovom meču mu je svirana četrnaesta! Imao je sreće da je sudija ostao blagonaklon, jer je rizikovao i isključenje već u drugoj četvrtini, pošto je ironično aplaudirao arbitru.
Dončiću sada preti i kazna, jer pravilo NBA kaže da će igrač koji premaši 16 tehničkih grešaka tokom sezone biti automatski suspendovan na jednu utakmicu. Za svake naredne dve tehničke greške potom sledi suspenzija na još jednu utakmicu. Takođe, sve je povezano i novčanim kaznama, tako da će Dončić morati ozbiljno da pripazi na ponašanje na terenu u narednom periodu, jer sledi ključan deo regularne sezone pred plej-of.
Pogledajte i najzanimljivije detalje sa ovog meča:
Ovako trenutno izgleda tabela na Zapadu, gde su Lejkersi trenutno na šestom mestu i ozbiljno prete Deneru, koji ima pobedu više, ali i meč više od Lejkersa.
(Telegraf.rs)
Video: Janičić pred boks meč brutalno isprozivao Negucića i Bojkovića: "Iskompleksiran je, prebiću obojicu"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.