Kum Željka Obradovića besneo na novinara posle poraza u Evroligi: "Da li ti to meni pretiš, ako je tako..."

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 3 min.
  • 1

Pobedom u prvom meču plej-of serije protiv Hapoel 86:82, košarkaši Reala poveli su u četvrtfinalu Evrolige i pred drugi meč u seriji, koji se takođe igra u Madridu "lakše dišu".

Osim o rezultatu utakmice, priča se o isključenju za Dimitrisa Itudisa na sedam minuta do kraja susreta, kada je zaradio drugu tehničku grešku, ali i o njegovoj konferenciji za medije.

Kum proslavljenog Željka Obradovića i njegov dugogodišnji saradnik, razbesneo se jer ga je novinar pitao da li bi javna kritika suđenja mogla negativno da utiče na njegov tim u drugom duelu. Posebno se naljutio na pitanje da li je zabrinut zbog komentara o razlici u slobodnim bacanjima.

- Odigrali smo tri utakmice protiv sjajnog tima Real Madrida, prvu u Botevgradu, drugu u regularnom delu sezone ovde u Madridu i sada prvu utakmicu plej-ofa. Slobodna bacanja su 35 prema 64 u korist Reala iz Madrid - prvo je rekao, a zatim nakon pitanja novinara dodao:

- Tvoje pitanje je nezgodno i prilično zvuči kao pretnja. Znači, zato što sam to rekao, treba da budem kažnjen i u sledećoj utakmici? Ja tebe sada pitam - rekao je Itudis, pa dodao.

- To si ti rekao, da li si zabrinut načinom na koji sam komentarisao suđenja. Zvuči preteće? Šta sam uradio? Biću kažnjen. Biću van tima, šta to znači? Za sledeći meč? Znaš li nešto što ja ne znam? Ovo je konferencija, da li si zabrinut? Samo sam rekao činjenicu, imaš statistiku, nemam komentar, samo sam to istakao. Povredili su nas sa ofanzivnim skokom, iskoristili su to, to je činjenica. U tri meča nismo išli toliko često na liniju. To je stvar na kojoj moramo da radimo, jedna od stvari. Čestitao sam Realu.

Prethodno je zaista čestitao rivalu.

- Čestitke Real Madridu, malo su zakasnile. Borili smo se, ali smo krenuli sa tri dodatna faula za davanje i primili 27 poena, što je bio problem. U kombinaciji sa zonskom odbranom uspeli smo donekle da ih zaustavimo, promašivali su šuteve, ali su dolazili do lopti iz naših ruku, uzimali naše skokove i to nas je mnogo koštalo. Bila je dobra borba do kraja, mogli smo da preokrenemo, ali su oni dobili prvu utakmicu - rekao je Dimitris Itudis.

O kumstvu sa Željkom Obradovićem

Govorio je Itudis svojevremeno za "Sportklub" o odnosu sa Žocom i kumstvu.

- Za to poznanstvo je veliku ulogu odigrao Duda Ivković. Ja sam bio u Zagrebu pomoćni trener, Željko je bio trener u Huventudu i videli smo se na jednom turniru. Duda mi je dao koverat koji je trebalo da dam Željku, od tada imamo jedan izvanredan odnos. Komunicirali smo vrlo često, ali jedan naš kontakt je bio važan, kada sam radio u Solunu, a on u Real Madridu. Viđali smo se kada su dolazili u Solun ili Atinu da igraju utakmice. Ja sam 1999. završio sezonu sa Mentom, igrali smo u Drugoj grčkoj ligi. Željko je bio u istom tom hotelu sa reprezentacijom. Zvao me je da mi predstavi tu ideju da radimo zajedno u Panatinaikosu. To je bio kraj juna. Otišli smo te sezone zajedno u Atinu i od tada je počela naša saradnja.

Kako je pitao Željka da mu bude kum...

- Kako da se ne sećam, 2002. godine smo igrali Fajnal-for u Bolonji. Ja sam već sa Marijom bio od 1999. godine. Tada i nismo čak bili favoriti za osvajanje tog Fajnal-fora. Kinder je bio izvanredan tim, Beneton, Makabi i mi smo bili tamo sa Panatinaikosom. Ja sam rekao ’ako osvojimo to moraćeš da me ženiš’ kroz šalu, ali je to bilo i malo ozbiljno. Onda smo osvojili titulu i morao sam da održim obećanje. To je košarkaško kumstvo, ali ljudsko pre svega.

Inače, drugi meč u seriji Reala i Hapoela na programu je u petak. Ovde možete čitati i o kontroverznom potezu Ofera Janaja u prvom...

(Telegraf.rs)

Video: Prvi poeni Nikole Đurišića u dresu Zvezde

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • helga

    30. april 2026 | 12:29

    jako bitno čiji je kum,ponašanje kumova djilkoški,proviciski,kada nema rezultata svi drugi su krivi samo kumovi nisu,pa čak i deca sa ulice imaju veliki prst!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA