Montero uništio PAO usred Atine, pa izabran za MVP-a četvrtih utakmica plej-ofa Evrolige
Košarkaš ValensijeŽan Montero najkorisniji je igrač (MVP) četvrtih utakmica plej-ofa Evrolige, saopšteno je iz takmičenja.
Montero (22) je u pobedi Valensije nad Panatinaikosom u Atini (89:86) ostvario indeks korisnosti 45, što je najbolji učinak ikad u plej-of utakmici Evrolige.
Montero je postigao 29 poena (5/6 dvojke, 4/6 trojke) i imao po sedam skokova i asistencija, kao i tri ukradene lopte, a nad njim je napravljeno čak osam faulova.
Valensija i Panatinaikos će u sredu u Valensiji igrati peti, odlučujući meč serije, koja će dati poslednjeg učesnika Fajnal fora u Atini.
Pobednik te serije će u polufinalu Fajnal-fora igrati protiv Reala, drugi polufinalni par čine Olimpijakos i Fenerbahče.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Saša Obradović plakao tokom minuta ćutanja za Vladimira Cvetkovića u Pioniru
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.