Potresne reči saradnika o Edinu Avdiću nakon njegove smrti: "Kakav je bio kada se ugase kamere..."
Poznati regionalni sportski novinar Edin Avdić preminuo je u 47. godini, a smrt jednog od najboljih sportskih komentatora šokirala je i duboko potresla region.
O tome kakav je Edin Avdić bio najbolje je objasnio njegov saradnik i prijatelj Miloš Jovanović. Njih dvojica sarađivali su na podkastu "Udvajanje sa Milošem i Edinom".
- Možda ste se nekad pitali kakav je Edin Avdić bio kad se ugase kamere. Pa evo, odaću vam tajnu pošto sam u poslednjih pet godina proveo svaku nedelju po 3-4 sata sa njim, a nemalo puta i više. Bio je isti.
- Možda ste ga i zato voleli toliko, jer vam je delovao neposredno i kao prijatelj. Pa eto, tako vam je delovao jer je bio takav. Nijedan naš "skeč" nije bio uigran. Često nismo ni znali koju pesmu ovaj drugi pušta. U stvari, gotovo uvek, sve reakcije su bile autentične.
Potom je dodao:
- Hvala vam unapred što ćete čuvati sećanje na njega. Makar imate materijala za to. Toliko se potrudio. Zbogom, Edo, bila je velika privilegija raditi sa tobom sve ove godine i imati te za bliskog prijatelja.
Da podsetimo, Edin Avdić je diplomirao novinarstvo na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, a pre novinarske karijere aktivno se bavio košarkom u omladinskim selekcijama KK Bosna. Posle rada u nekoliko medija u Bosni i Hercegovini prešao je na srpski TV Arena Sport gde je do nedavno godinama bio komentator najvažnijih utakmica ABA lige, Evrolige i NBA lige.
(Telegraf.rs)
Video: Kao dečaku mu dijagnostikovali retku bolest, a on zaigrao u NBA: "Svaki doktor mi je govorio..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.