Dušan Alimpijević sa crno-belima u finalu, Srbin protiv "prokletstva" i Fenera

V. J.
V. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

U odlučujućoj petoj utakmici polufinalne serije između Bešiktaša i Bahčešehira, srpski treneri Dušan Alimpijević i Marko Barać još jednom su odmerili snage. Posle velike borbe, Bešiktaš je slavio rezultatom 80:71 i izborio plasman u finale prvenstva Turske.

Ekipa Dušana Alimpijevića do pobede je stigla nakon još jednog neizvesnog meča, čime je seriju završila u svoju korist rezultatom 3:2.

Bahčešehir je tokom prvog poluvremena imao prednost zahvaljujući čvrstoj odbrani i problemima domaćina u šutu za tri poena, pa je delovalo da gosti kontrolišu dešavanja na terenu. Ipak, uz snažnu podršku sa tribina, Bešiktaš je uspeo da nadoknadi zaostatak od 11 poena i u završnoj četvrtini preokrene rezultat.

Ključni trenutak dogodio se dva i po minuta pre kraja, kada je Entoni Braun pogodio važnu trojku za vođstvo 75:68. U nastavku su igrači Bahčešehira pokušavali da se vrate šutevima sa distance, ali nisu uspeli da uhvate priključak.

Posebno se istakao Dotson, koji je u poslednjoj deonici postigao nekoliko značajnih trojki, uključujući i onu kojom je Bešiktaš stekao dvocifrenu prednost i praktično rešio pitanje pobednika.

Po završetku susreta usledilo je veliko slavlje igrača i navijača Bešiktaša, dok su emocije Dušana Alimpijevića najbolje oslikale značaj ovog uspeha i plasmana u finale.

(Telegraf.rs)

Video: Penjaroja zadovoljan pobedom, ali upozorava za petak: "Musa i Bejkon neće igrati isto..."

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA