Jokić debitovao kao kapiten Srbije i imao maestralnu partiju, Orlovi najavili velike stvari
Košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Češke u okviru priprema za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo i utakmice sa Bosnom i Hercegovinom, odnosno Švajcarskom. Orlovi su slavili rezultatom 90:76, u zatvorenom meču za javnost.
Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nikola Jović sa 20 postignutih poena, uz učinak od pet skokova i tri asistencije. Dvocifren učinak imao je i Nikola Jokić, koji je meč završio sa 16 poena, 14 skokova i osam asistencija, dok je Dejan Davidovac doprineo sa 14 poena. U redovima protivničke ekipe najviše se istakao Vit Krejči, koji je upisao 16 poena i četiri asistencije.
Pred reprezentacijom Srbije sada su dve utakmice u okviru FIBA kvalifikacionog prozora za plasman na Svetsko prvenstvo. Prvi meč igraće 2. jula protiv Švajcarske u Friburgu, dok će četiri dana kasnije, 6. jula, u dvorani „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu dočekati selekciju Bosne i Hercegovine.
Učinak reprezentativaca Srbije:
Plavšić 2, Dangubić 6, Jović 20 (5sk, 3as), Dobrić 3, Jokić 16 (14sk, 8as), Lakić 3, Đurišić 7, Tanasković 7, Davidovac 14, Avramović 6 (6as), Novak 1, Barna 5.
(Telegraf.rs)
Video: Veljko Ražnatović o treninzima u Rusiji, odricanju, narednom rivalu, sparinzima sa Cvjetićaninom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Čovoliki
Davidovac bez minuta u zvezdi
Podelite komentar
Cv
Pa slabo je to Jokić u nba je cesto na 30 plus poena i tripl
Podelite komentar