BiH priča o potezu mladih košarkaša tokom intoniranja himne komšija, ovaj gest obilazi region, vi ste ponos
Košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je izuzetno ubedljivu utakmicu i, po mnogima, pružila najbolju partiju u dosadašnjem toku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Orlovi su sačuvali najkvalitetnije izdanje za kraj prve faze i savladali Bosnu i Hercegovinu rezultatom 94:81, čime su grupnu fazu završili sa učinkom od četiri pobede i dva poraza.
Put Srbije kroz ovu fazu kvalifikacija bio je pun oscilacija. Takmičenje je otvoreno teškom pobedom nad autsajderom Švajcarskom, nakon čega je usledio još jedan neubedljiv trijumf protiv oslabljene selekcije Bosne i Hercegovine. Potom su stigla dva poraza od Turske, što je dodatno zakomplikovalo situaciju u grupi.
Ipak, kada je bilo najpotrebnije, Srbija je pokazala kvalitet i karakter. Veliki doprinos dao je Nikola Jokić, koji se priključio reprezentaciji za završne utakmice prve faze, dok je Nikola Jović briljirao protiv Bosne i Hercegovine i odigrao jednu od najboljih partija u nacionalnom dresu, predvodeći tim do ubedljive pobede.
Jedan veoma lep gest napravili su naši Orlići koji su juče u Turskoj osvojili srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu do 17 godina. Portal "Klix.ba" je jednu scenu posebno istakao, a reč je o potezu momaka prilikom intoniranja himne Bosne i Hercegovine.
- Tokom intoniranja himni Bosne i Hercegovine i Srbije u dvorani Pionir u Beogradu grupa mlađih momaka ustala je i okrenula se zastavama obe države. Tokom intoniranja himne BiH bilo je i zvižduka, ali su na kraju dominirali aplauzi. Međutim, posebno lepu scenu priredila je grupa mladića prje nego što je intonirana himna naše države. Kada je oficijalni spiker pozvao navijače da isprate himnu BiH, mladići su ustali i okrenuli se zastavama BiH i Srbije. Nakon toga, u istom stavu dočekali su i himnu svoje države.
- To su srebreni kadeti košarkaške reprezentacije Srbije. Radi se o U-17 selekciji Srbije koja je juče osvojila srebro na Svetskom prvenstvu. Mladi srpski košarkaši su odigrali fantastično Svetsko prvenstvo, ali su u finalu poraženi od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 107:81, na čemu im se ne može zameriti jer su Amerikanci osvojili sva prvenstva u ovom uzrastu otkako postoje - navodi portal Klix.ba.
(Telegraf.rs/Klix.ba)
Video: Usledilo i pomirenje Milića i igrača Nefčija
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.