Barselona puca po svim šavovima: Posle trenera odlazi i jedan od najboljih košarkaša

N. P.
N. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Budućnost Tornikea Šengelije u Barseloni sve je neizvesnija, a kako prenose španski mediji, iskusni gruzijski krilni centar mogao bi ovog leta da promeni sredinu.

U njegovom ugovoru nalazi se otkupna klauzula vredna oko milion evra, što potencijalni transfer čini veoma izvesnom opcijom tokom aktuelnog prelaznog roka.

Za jednog od najiskusnijih košarkaša Evrolige interesovanje je pokazalo nekoliko klubova iz elitnog evropskog takmičenja, a među njima se prethodnih dana pominjao i Olimpijakos.

Međutim, prema informacijama izvora bliskih šampionu Evrolige, grčki velikan trenutno nema Šengeliju među prioritetima za pojačanja, uprkos brojnim spekulacijama koje su se pojavile u javnosti.

Kako navodi španski Mundo Deportivo, gruzijski reprezentativac zajedno sa svojim agentom razmatra više ponuda, pa bi naredni dani mogli da budu presudni kada je u pitanju nastavak njegove karijere.

Mogući odlazak Šengelije predstavljao bi novi ozbiljan problem za Barselonu, koja se ovog leta suočava sa brojnim izazovima na transfer tržištu.

Katalonci su već ostali bez Vila Klajburna, nisu uspeli da angažuju Isaka Bongu, Timotija Luvavua-Kabaroa i Mozesa Rajta, dok je propao i dogovor sa Baskonijom oko dolaska Paola Galbijatija u stručni štab.

Sve to dodatno komplikuje rekonstrukciju ekipe posle sezone bez osvojenog trofeja, pa je jasno da Barselonu očekuje veoma turbulentno leto uoči početka nove evroligaške sezone.

(Telegraf.rs)

Video: Saša Ilić sumirao utiske sa priprema u Sloveniji: "Nadamo se još nekom pojačanju"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA