Orlići saznali termin osmine finala Eurobasketa, Srbiju čeka težak put ka zlatu
Sjajni mladi košarkaši Srbije bez poraza su se plasirali u osminu finala Eurobasketa za igrače do 20 godina starosti, pošto su u grupi redom pobeđivali selekcije Poljske, Litvanije i na kraju Letonije, sve dvocifrenom razlikom.
Orlići su se tako rano istakli kao jedan od favorita za medalje na ovom Eurobasketu, ali uvek treba ići korak po korak. Pamti se učešće naših reprezentativaca na Eurobasketu U20 od pre par godina kada su takođe nakon besprekorne grupne faze eliminisani odmah na startu nokaut faze od Češke.
Sada će naši momci pokušati to da izbegnu, a rival će biti veoma nezgodan i u pitanju je selekcija Italije, koja je završila kao poslednja u Grupi A sa jednom pobedom.
Taj susret igraće se u dvorani "Stožice" sa početkom od 20.30 časova uveče u sredu.
Srbija se inače nalazi u donjem delu kostura, a eventualna pobeda donela bi nam plasman u četvrtfinale gde bismo se susreli sa pobednikom meča Izrael - Grčka.
U eventualnom polufinalu najverovatnije bi nas sačekala Španija, koja se nalazi u delu žreba sa selekcijama Rumunije, protiv koje igra osminu finala, kao i Nemačke i Letonije.
U drugom delu žreba završili su neugodni Francuzi, ali i domaćini Slovenci.
Ovo su svi parovi osmine finala Eurobasketa U20:
Francuska - Poljska
Hrvatska - Češka Republika
Litvanija - Turska
Slovenija - Belgija
Nemačka - Letonija
Španija - Rumunija
Srbija - Italija
Izrael - Grčka
(Telegraf.rs)
Video: Saša Obradović pred Barsu otkrio problem sa jednim košarkašem: "Nije pitanje za mene..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Xcx
A prenos? Alo operateri plaćamo po 45e mesecno 1000 kanala a nema prenosa reprezentacije????
Podelite komentar