Biće "letova" u Španiji ove sezone, trostruki Ol-star šampion NBA lige u zakucavanjima stigao u Đironu

S. L.
S. L.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Dogodilo se još jedan transfer koji se isčekivao u evropskoj košarci, Mek Meklang je stigao u Evropu! Ovaj momak je oduševljavao u NBA ligi, doduše samo na Ol-star vikendima, a sad je stigao u Španiju i Endesa ligu.

Već su se ranije pojavile informacije da njega žele i klubovi iz Evrolige, međutim, u sve se umešala Đirona koja je uspela da ga dovede u svoje redove i tako zasigurno postane potencijalno jedna od najgledanijih ekipa u Evropi.

Meklang je proveo u NBA ligi pet sezona, ali nigde nije dobio priliku. Odigrao je svega 17 utakmica u NBA, dok je većinu vremena proveo u Dži ligi, gde je stvarno oduševljavao.

On je takođe bio i na Ol-star vikendima, gde je zakucavao i tri puta je uspevao da osvoji ovo takmičenje, čime je postao prvi košarkaš ikada kojem je to pošlo za rukom.

Bio je Meklang i MVP dži lige, čak dva puta je dobijao tu nagradu, čime je postao prvi igrač s takvim priznanjem. On je ubacio i 59 godina u martu, čime je postao treći najbolji ikada poenter ovog takmičenja (na jednom meču...)

Sve ukazuje da je Đirona možda dovela i ogromno pojačanje, ali, ostaje da vidimo kako će se snaći.

-

(Telegraf.rs)

Video: Mladi vaterpolisti SAD u Srbiji, razmenjuju znanje sa vršnjacima iz Partizana

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA