Kanada odradila "lakši trening" protiv Libana na Mundobasketu: Postigli 100 poena za 30 minuta, brojali do +55

Ubedljiva partija

• 0
šej gildžes aleksander kanada Foto: Yasuyoshi CHIBA / AFP / Profimedia

Košarkaška reprezentacija Kanade je bila poprilično ubedljivo slavila protiv Libana u meču drugog kola grupe H, pošto su imali neverovatnih 55 poena razlike - 128:73.

Kanada je bila apsolutni favorit na ovom meču, pogotovo nakon izdanja i u prvom meču gde su slavili protiv Francuske sa 30 poena razlike, tako da niko nije davao ni najmanje šanse Libanu, što se i videlo već u uvodnim minutima.

Minut po minut, Kanada je uvećavala svoju prednost, a koliko su superiorni bili, govori i to da su na kraju treće četvrtine postigli čak 100 poena.

Potom su "malo smanjili gas", dali su 28 poena u poslednjoj deonici i tako su završili utakmicu sa 128:73.

U Kanadi je čak devet košarkaša bilo dvocifreno, a najbolji je bio Ar-Džej Beret sa 17 poena, Tre Bel-Hejns je dodao 15, Melvin Edžim 13, a po 12 su imali Keli Olinik, Šaj Gildžijus Aleksander, Nikel Aleksander i Zek Edej.

Kod Libana je najbolji bio Omari Spelman sa 16 poena, a Karim Zejnun je dodao 15.