Navijači zasuli teren plišanim igračkama, a razlog je predivan: "Koreografija" koja je oduševila svet (VIDEO)

Pristalice kluba iz Sevilje pokazale su veliko srce

• 2

Navijači Betisa oduševili su svet na utakmici protiv Eibara u 17. kolu Primere. Njihov tim nije slavio na toj utakmici, iako je do 72. minuta vodio sa 1:0 golom Sanabrije iz 21. minutu. Ali,m Oreljana je sa bele tačke u 72. minutu izjednačio i postavio konačan rezultat.

Međutim, ono što je glavni utisak ovog meča jeste "koreografija" navijača, kojih je prema zvaničnim podacima bilo 49.426 na stadionu Benito Viljamarin u Sevilji.

Oni su pred početak drugog poluvremena pokazali celom svetu kako je lako biti human. Zasuli su teren plišanim igračkama, u svrhu donacije ugroženim porodicama u ovoj oblasti Španije.

Desetine hiljada plišanih medvedića i ostalih igračaka bio je na terenu, a redari su jedva uspeli da očiste teren da bi meč mogao da nastavi da se igra.

Da bi sve upotpunilo božićnu atmosferu koja već vlada u Španiji, navijači nosili zelene kapice na glavi.