Vaterpolisti Srbije "potopljeni" od Španije na startu OI

Prvi duel delfina bio je ujedno i najteži u grupi protiv svetskog šampiona

• 79
Vaterpolo Srbija - Španija

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Španije sa 12:13  na prvom meču na Olimpijskim igrama.

Protivnik na startu nikad teži jer se radi o ekip koja pretenduje na zlatnu medalju kao i Srbija, koja nas je pobedila na četiri poslednja zvanična meča i koja je svetski šampion.

Bio je ovo veoma neizvestan i uzbudljiv meč. Španci, realno bolji na ovom meču. Osim početnog opipavanja snaga i egala 4:4, naš rival je uspeo da podigne nivo igre i da povede 6:8, a malo kasnije i 8:10.

Dva puta smo morali da stižemo prednost i uspevali na startu treće i četvrte četvrtine. Međutim, ponovo je odbrana na kraju bila slabija, pa su Španci imali 11:13  na dva minuta pre kraja.

Uspevaju naši "delfini" da se vrate i brzom akcijom smaje na 12:13, ali su rivali imali igrača više na 40 sekundi pre kraja kojeg ne koriste jer Branislav Mitrović brani šut fenomenalno.

Baš kao i na nekoliko prethodnih velikih takmičenja, izabranici Dejana Savića nisu uspeli da zaustave Špance, posebno u situacijama sa "igračem više".

Po dva gola za Srbiju postigli su Ðorđe Lazić, Filip Filipović, Duško Pijetlović i Nikola Jakšić.

Srbija, Olimpijske igre, Tokio 2020, vaterpolisti Srbije

Usledio je napad Srbije, poslednji na meču. Na žalost nismo uspeli, dobra odbrana Španaca je sprečila izjednačenje.

Sledeći meč Srbija igra u utorak sa Kazahstanom u 07.00 po srpskom vremenu. Nakon toga slede mečevi sa Australijom (29.jul - 12.50h) Hrvatskom (31. jul -8.30h), Crnom Gorom (02. avgust - 7.00 h)

Srbija - Španija 12:13

(3:3, 3:5, 3:2, 3:4)

Tok meča:

4/4

34 min 12:13 KRAJ

32. min: 11:12 Odlično!! Nikola Jakšić sa centra koristi priliku i igrača više da se vratimo u meč ponovo.

31. min: 10:12 Opet olako ispuštamo egal i dajemo priliku rivalu da postigne gol iz blizine. Sa druge strane mi teško probijamo odbranu Španaca

26. min: 10:10 Sjajno, Strahinja Rašović odmah rešava odbranu Španaca i donosi novo izjednačenje.

3/4

24. min: 9:10 Dobro je, uspeli smo da smanjimo prednost pred odlučujuću četvrtinu

23. min: 8:10 Ponovo Španci koriste našu slabu odbranu i ne podizanje ruke na šut i opet vode dva gola prednosti

19 min: 8:8 Dobro je, dali smo gol na startu treće četvrtine i dišemo za vratom Špancima, a zatim je Lazić ponovo dao gol za izjednačenje.

Filip Filipović, vaterpolo reprezentacija Srbije

2/4

16. min: 6:8 Nismo više toliko dominantni kao nekad, ovo je poslednji ples jedne generacije koja je osvojila sve. Španci vrlo uigrani vrlo dobri i precizni. Španci u poslednjem sekundu poluvremena daju gol i vode sa dva gola.

12. min: 5:4 Đorđe Lazić postiže prvi gol na Olimpijskim igrama na kojima debituje, a kuriozitet je da ga je zapravo potvrdila VAR tehnologija posle gledanja snimka, jer sudija nije bio siguran da je lopta prešla gol liniju zamišljenu.

10 min: 4:4 Za sada dosta efikasna igra obe ekipe mi imamo realizaciju 4-9 a Španci  4- 10.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

1/4

8. min: 3:3 Izjednačili smo odmah preko Mitrovića

6. min 2:3 Španija pruža jak otpor, počela je da igra veoma brzo i efikasno

3. min: 2:1 Srbija za sada dominira u bazenu