≫

Ništa od američkog iznenađenja: Cicipas u osmini finala OI, čeka Miću Kecmanovića

Grk ozbiljno pretenduje na medalju

• 1
Stefanos Cicipas Foto: Tanjug/AP

Četvrti teniser sveta Stefanos Cicipas plasirao se u osminu finala turnira na Olimpijskim igrama pošto je u dva seta bio bolji od američkog predstavnika Frensisa Tiafoa - 6:3, 6:4.

Meč je trajao 77 minuta, a Cicipas je sve vreme kontrolisao meč i napadao protivnika koji je znao da se odbrani, ali dva popuštanja su bila dovoljna da se oprosti od takmičenja.

Brejkovi u drugom gemu prvog i petog gemu drugog seta doneli su grčkom teniseru prolaz.

Za četvrtfinale će se boriti protiv pobednika duela našeg Miomira Kecmanovića i njegovog protivnika Uga Ambera.