• 5

Novi poraz crnogorskih vaterpolista, "potopili" ih Hrvati, za opstanak na OI protiv Kazahstana

Loš početak turnira za "Ajkule"

• 5

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Hrvatske 13:8 u trećem kolu olimpijskog turnira. "Ajkule" su pretrpele drugi poraz na turniru i u narednom kolu protiv Kazahstana imaju imperativ pobede.

Žestok ritam viđen je na početku meča, "ajkule" su povele golom Aleksandra Ivovića, Hrvati izjednačili i rezultatom 1:1 završena je prva četvrtina, prenose Vijesti.

U drugoj četvrtini Hrvati su bili bolji, sedam puta imali igrača više, od toga realizovali četiri napada, konstantno imali i tri gola prednosti u prvom delu... "Barakude" su potom održavale vođstvo i u drugom poluvremenu, Crna Gora nije mogla da uhvati priključak, pa je u četvrtoj četvrtini Hrvatska prvi put imala i pet golova prednosti i na kraju ubedljivo slavila.

Aleksandar Ivović, Miroslav Perković i Dušan Matković postigli su po dva pogotka.

Na drugoj strani Loren Fatović je tri puta zatresao mrežu Petra Tešanovića.

Kada je reč o ostalim mečevima u grupi, Španija je bila ubjedljiva protiv Kazahstana 16:4, dok Srbija u 12.50 igra protiv Australije.