Lud fudbalski dan na OI: Španiju spasilo čudo, Japan i Brazil se provukli, Meksiko brojao do 6!

Ono što je Španija uradila, ravno je čudu

• 0
Fudbal, Španija, Olimpijske igre

Olimpijski turnir u fudbalu se polako ali sigurno približava kraju, posle 8 dana na OI poznati su i polufinalni parovi. U borbi za finale snage će odmeriti reprezentacije Meksika i Brazila, odnosno Japana i Španije.

Prvi su svoje mesto u polufinalu bukirali fudbaleri iz Španije, oni su u prvom meču dana slavili protiv Obale Slonovače nakon produžetaka sa 5:2 (2:2).

Vodili su momci iz Obale Slonovače dva puta tokom regularnih 90 minuta, čak su u 91. minutu dali gol za 2:1, ali su primili gol koji ih je odveo u produžetak samo dva minuta kasnije.

Vidno izmoreni, fudbaleri iz afričke zemlje su spustili gard, što su Španci iskoristili i rutinski postigli još tri pogotka.

Drugi meč dana je doneo penale, Japan, domaćin turnira je savladao Novi Zeland tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, pošto je tokom regularnih 90 i dodatnih 30 minuta, bilo 0:0.

Brazil je igrao protiv Egipta i uspeo je da slavi sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Mateus Kunja.

Fudbal, Brazil, Olimpijske igre

Konačno, poslednji duel je doneo i pravu goleadu, fudbaleri iz Meksika savladali su Južnu Koreju sa 6:3, te su na taj način zakazali duel sa ekipom Brazila.

Mečevi polufinala su na programu u utorak, 3. avgusta u 10:00, odnosno 13:00.