≫

Skandinavski derbi Islandu: Šveđani poraženi pred Srbiju, Francuzi jedva sa Norveškom!

Uzbudljiv prvi meč grupe A na Evropskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj

• 0

Rukometaši Islanda otvorili su Evropsko prvenstvo na najbolji način, pobedom protiv selekcije Švedske rezultatom 26:24 u okviru grupe u kojoj su i Srbija i Hrvatska.

Zahvaljujući fenomenalnom Bjorgvinu Pal Gustavsonu na golu, Islanđani su sačuvali prednost i slavili posle 60 minuta igre.

Bolje su reprezentativci Islanda otvorili utakmicu, stekli prednost i dobro odbranom držali rivala na distanci. Brzo je Island stekao pet golova prednosti, da bi najveća prednost u prvom poluvremenu iznosila devet golova.

Imali su Islanđani i plus 10 sredinom drugog dela igre, ali su onda utihnuli i dopustilu Šveđanima da u kratkom periodu prepolove zaostatak i unesu dozu neizvesnosti u meč.

Međutim, vremena za potpuni preokret nije bilo, a Švedska je uspela da izbegne teži poraz i časno završi utakmicu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Olafur Andres Gudmundson sa sedam pogodaka, dok su Karasonm, Sigurdson i Gunarson dodali po pet, a Gustavson je briljirao na golu sa 14 odbrana.

U reprezentaciji Švedske Jim Gotfridson je postigao šest golova, a Jepson je dao četiri.