≫

Partizan pobedio Zvezdu, utakmicu gledalo 650 navijača: Rukometni derbi obojen u crno-belo

Ekipa Nenada Maksića bolja od "večitog rivala"

• 22

Slavni dani srpskog klupskog rukometa odavno su prošli, nema ih ni u tragovima, ali "večiti derbi" i dalje živi uprkos svemu.

Zvezda i Partizan susreli su se u 14. kolu Superlige, a slavili su crno-beli na terenu "večitog rivala" rezultatom 25:23 i osamili se na drugom mestu prvenstvene tabele.

Lider je niški Železničar koji je i dalje bez poraza, sa 12 pobeda i jednim remijem.

Zvezda je trećeplasirana sa skorom 8-1-5.

Reprezentativni bek Darko Stevanović predvodio je Partizan do pobede sa osam golova, od toga dva su bila iz sedmerca, Butulija ga je pratio sa šest, Živković je dodao 5...

Kod Zvezde, istakao se Šotić sa sedam golova.

Sem u uvodnoj fazi utakmice, kada je Zvezda imala početnu prednost u nekoliko navrata (3:1, 6:3), Partizan je u preostalom delu utakmice diktirao igru i rezultat. Poveli su crno-beli 9:8 u 20. minutu i od tada samo uvećavali vođstvo, do najvećih 24:19 u 25. minutu utakmice.

Ostatak meča bio je rutina za goste koji su mirno priveli duel kraju.

Gledaoci su mogli da vide dobar rukmet, ali tužno je konstatovati da je njih samo 650 svedočilo okršaju beogradskih rivala.