Sumrak hokejaških favorita: Slovenija razbila Amerikance, Rusi izgubili od Slovačke (FOTO) (VIDEO)

Kakav početak hokejaškog takmičenja u Pjongčangu

• 0

Hokejaška reprezentacija Slovenije pobedila je reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država sa 3:2 i tako na najbolji mogući način započela svoj nastup na Zimskim olimpijskim igrama.

>>>Ona je prva heroina Olimpijskih igara: Osvojila zlato, pa spasila ovu slatku kucu da ne završi u čorbi kao milion drugih pasa u Koreji (FOTO)

Zmajčeki su u Sočiju na prošlim igrama izgubili sa 5:1 od SAD -a, ali sada su i te kako iskoristili činjenicu da amerikanci nisu poveli svoje najbolje NHL igrače već su sastavili ekipzu samo od igrača koji igraju širom sveta.

Amerikanci su vodili 2:0, golovima Onila u 18. i Grinveja u 33. minutu. Vođstvo je smanjio Gregorc u 46. minutu susreta, da bi u 59. izjednačio Mursak. Za veliku pobedu pobrinuo se Mursak svojim drugim golom na samom početku produžetka.

Koliko je ovaj poraz teško pao amerikancima možete se videti i na osnovu ironičnih šala koje kače na društvene mreže:

U drugoj utakmici dana Slovačka je iznenadila Rusiju 3:2, koja je ranije najavila pohod na zlatnu medalju.

Baćuške su povele već u trećem minutu golom Gavrikova, dok je samo 2 minuta kasnije Kaprizov povećao prednost na 2:0.

Činilo se da će ovo biti laka pobeda za Ruse ali su hokejaši Slovačke dodali gas i do kraja prve četvrtine izjednačili.

Prelomni momenat meča bio je 49. minut kada je Čerešnjak postigao gol za veliku pobedu Slovačke.

Da podsetimo, u Pjongčangu nema hokejaša iz NHL jer su čelnici lige odlučili da neće biti tronedeljne pauze zbog igara.