≫

Rusi osvojili najvažnije zlato Zimskih olimpijskih igara: Ponizili su ih da igraju bez zastave, ali su ušli u istoriju i srušili Nemce (VIDEO)

Čekala se ova medalja u Rusiji pune 24 godine

• 23

Rusija je osvojila najvažniju medalju Zimskih olimpijskih igara - zlato u hokeju na ledu! U dramatičnom finalu u Pjongčangu, Rusi su slavili protiv Nemačke sa 4:3 posle produžetka.

U regularnom delu bilo je 3:3. Prvu trećinu dobila je Rusija sa 1:0, u drugoj je Nemačka bila bolja istim rezultatom, dok je treća završena sa 2:2, što je donelo produžetak.

Tada za Ruse gol vredan zlata postigao Kiril Kaprizov u 10. minutu produžetka, kada su iskoristili igrača više.

Kiril Kaprizov, strelac odlučujućeg gola za Rusiju; Foto: AP/Tanjug

Nemci su svakako bili najveće iznenađenje turnira, a u finalu su važili za potpune autsajdere, ali su dokazali da se u finalu nisu našli slučajno.

Rusi su ovu zlatnu medalju u hokeju sa Olimpijskih igara čekali pune 24 godine! Napokon su je dočekali!

Ovoga puta su zbog doping skandala koji je potresao ruski sport bili prinuđeni da igraju pod olimpijskom zastavom, ali svi će se Olimpijskih igara u Pjongčangu sećati po zlatu za Ruse u hokeju na ledu.

Da ironija bude potpuna, Rusi su osvojili najvažniju medalju čitavih Zimskih olimpijskih igara, a u finalu su savladali svoje istorijske rivale Nemce.

Pouka je jasna, kada Ruse najviše gaziš i ponižavaš, oni su tada još jači, a to su dokazali zlatom u hokeju.