≫

Srbija vodila 4:1, pa izgubila od Hrvata, ništa od finala

Uprkos ubedljivom vođstvu, Delfini na kraju posustali

• 7

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske u Rijeci, u meču odluke za plasman u finale Evropa Kupa - 8:7.

Bila je to treća pobeda Barakuda u grupi B novoformiranog takmičenja, i treća uzastopna u duelima sa Srbijom, kojoj je ovo bio prvi poraz, pa ćemo u borbi za bronzu igrati najverovatnije protiv Italije, a Hrvati za prvo mesto sa Špancima.

Najefikasniji u našem timu bio je Filip Filipović sa četiri gola...

Dobro je naš tim funkcionisao do poluvremena, međutim posustao je u finišu kada je imao niz defanzivnih propusta i dozvolio rivalu da se vrati "u igru" i režira preokret.

Krenuo je naš tim jako pred krcatim tribinama bazena u Rijeci, Filipović je podesio "nišan" i "torpedovao" golmana Hrvata, pa je vrlo brzo na semaforu stajao rezultat 3:1, a onda, jedinim golom u drugoj deonici (Madić), stigli smo i do najubedljivije razlike.

Imali smo odličnu situaciju tada, ali, nažalost, ne i pravi odgovor na nalet Hrvata koji je usledio u nastavku meča.

Sa dva brza gola Barakude su se vratile u meč, Pjetlović je vratio dva gola prednosti, da bi Vrlić uneo novu neizvesnost pred odlučujuću četvrtinu (3:4).

Prvo vođstvo naš rival je imao golom Vukićevića, Filipović je u tom periodu bio jedini kadar da uzvrati pa su nas njegova nova dva gola održala u egalu pred poslednji minut meča.

Međutim, nismo izdržali. Popustila je koncentracija Savićevim igračima, što je u dva navrata iskoristio Fatović, koji je doneo pobedu Hrvatima i plasman u finale.