Poraz odbojkaša Srbije od Francuske

Ipak ništa od novog uspeha

• 0

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Francuske 3:0 (31:29, 25:16, 25:15) u utakmici trećeg kola trećeg vikenda Lige nacije.

Bio je to ukupno treći poraz izabranika Nikole Grbića u ovom takmičenju, uz šest pobeda. Utakmicu u dvorani “L’arena di peji d’eks” u Eks on Provansu posmatralo je 2000 gledalaca, a sudili su Vojćeh Marošek iz Poljske i Anderson Kasador iz Brazila.

Pretrpela je Srbija treći poraz u Ligi nacija, u meču u kome su izabranici Nikole Grbića propustili priliku da povedu sa 1:0 što je u mnogome odredilo dalji ishod utakmice. Posle početnih 4:2, Francuska je u prvom setu povela tek sa 24:23, a zatim iskoristila sedmu set loptu za vođstvo. Nisu se odbojkaški Srbije oporavili od takvog ishoda i s toga je bilo veoma teško u naredna dva seta juriti prednost rivala.

Francuska je povela na početku meča sa 3:1, pa 4:2, ali je Srbija serijom 4:0 preokrenula na 6:4. Održavala je Srbija razliku do sredine seta kada je povela sa 13:10, pa 15:11. Smanjili su Francuzi na 15:13, a zatim se igralo poen za poen do 18:15, kada su Francuzi smanjili na 18:17. Posle tajm – auta Grbića, na servis Ivovića, Srbija je sa dva smeča Lisinca stigla do 20:17. Smanjili su Francuzi na 20:19, a zatim poravnali na 22:22. Francuska je povela prvi put od početka seta sa 24:23, ali je Srbija izjednačila. Francuska je realizovala sedmu set loptu za 31:29 i povela sa 1:0 u setovima.

Drugi set je počeo vođstvom Francuske od 3:1, pa 5:2. Vodili su Francuzi sa 11:4, a Srbija smanjila na 12:7. U nastavku je bilo 16:8, 19:9 i 22:15, a na kraju 25:16 za prednost Francuske od 2:0 u setovima. Srbija je povela na početku trećeg seta sa 2:1, a Francuska serijom 3:0 stigla do 4:2. Izjednačila je Srbija na 4:4, a Francuzi poveli sa 6:4. Sredinom seta je bilo 14:9, pa 16:10, 20:11 i 22:13, a na kraju 25:1 za maksimalnu pobedu Francuske.

Srbija narednog vikenda igra u SAD protiv Irana, Poljske i selekcije domaćina.