≫

Ubedljiva pobeda odbojkaša Srbije protiv Poljske (VIDEO)

Lep trijumf Orlova, imamo šanse za finalni turnir

• 2

Odbojkaši Srbije večeras su u američkom Hofmaj Estejtu pobedili Poljsku sa 3:0 (25:23, 25:23, 25:23), u trećem kolu četvrtog vikenda Lige nacija, i ostali su u trci za plasman na finalni turnir.

Aeksandar Atanasijević zabeležio je 19, a Uroš Kovačević 14 poena.

Srbija se trenutno sa osam pobeda i 20 bodova nalazi se na sedmom mestu, sa bodom manje od šestoplasirane Italije.

Izvanrednu partiju su pružili izabranici Nikole Grbića i maksimalno porazili Poljsku, čime su došli na korak od plasmana na Finalni turnir Lige nacija. Ipka, još važnije je što će o tome sami odlučivati na poslednjem turniru u Kini protiv domaćina, Kine, Japana i Kanade. Tokom sva tri seta Srbija i Poljska su vodile žestoku borbu, a Srbija je u završnicama pokazala mirnoću i koncentrisanost za put ka pobedi.

Srbija i Poljska se vodile ravnopravnu borbu na početku meča. Imali Poljaci prednost, ali je Srbija uvek uspevala da uhvati priključak i ostane u igri. Vodili su Poljaci sa 16:13, pa 17:15, a Srbije preokrenula na 18:17. Održavala je Srbija prednost do finiša, kada je, posle 21:21 povela sa 24:21, a set je dobila sa 25:23 za vođstvo od 1:0.

Slično kao u prvom setu, Poljska je i na početku drugog seta imala rezultatsku prednost. Srbija je preokrenula rezultat i povela sa 12:11, pa 15:13 i 17:14. Posle vođstva Srbije od 18:15, Bugarska je serijom 5:0 stigla do prednosti od 20:18, pa 22:19. Uzvratila je Srbija serijom 3:0 izjednačila na 22:22, a posle 23:22 za Poljsku, sa tri uzastopna poena dobila drugi set sa 25:23 i povela sa 2:0 u setovima.

Početak četvrtog seta obeležila je ravnopravna borba, da bi sredinom seta Srbija povela sa 13:9, pa 16:14. Poljska je izjednačila na 17:17, a zatim povela sa 20:19. Srbija je sa dva vezana poena preokrenula na 21:20, a posle 22:22 povela sa 24:22. Maestralni Kovačević je fantatičnu partiju krunisao realizacijom druge meč lopte za 25:23, za trijumf od 3:0.

Narednog, petog i poslednjeg vikenda, srpski odbojkaši igraće u Kini protiv domaće selekcije, Japana i Kanade.

Printskrin: volleyball.world

Pogledajte i fantastičan blok Uroša Kovačevića.