≫

Španci odbranili poslednji napad sa igračem manje i igraće protiv Srbije za zlato na EP!

Finale je na programu u subotu od 22.15

• 3

Vaterpolo reprezentacija Srbija titulu prvaka Evrope braniće protiv domaćina Španije, koja je pobedila Italiju rezultatom 8:7 (1:1, 3:2, 1:3, 3:1).

Srbija je prethodno pobedila Hrvatsku 9:7 i izborila šansu za četvrto uzastopno zlato, dok je Španija u neizvesnoj završnici zahvaljujući odbrani golmana Danijela Pineda otišla u finale.

Podsetimo, Španci su dali gol u poslednjem minutu, a zatim je njihov golman izašao kao junak u situaciji sa igračem manje.

Finale se igra u subotu od 22.15, a meč za treće mesto od 20.30.