Makedonci nam pokazali gde smo: Srpski rukometaši poraženi pred Svetsko prvenstvo

Dobar rival i ne baš dobra partija izabranika Nenada Peruničića

• 0

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Makedonije 31:37 (13:19) u prijateljskom odmeravanju snaga, u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo, pred 3.000 gledalaca u Skoplju.

"Orlovi" nisu prikazali igru iz duela sa Tunisom u Smederevu, a priliku za popravni imaće u meču zatvorenog tipa protiv istog rivala već u subotu od 15 časova.

Odbrane Cupare i igra na pivotmena Marsenića u napadu bili su glavni adut Srbije u uvodnih deset minuta, posle kojih je rezultat bio 6:5 za sastav Nenada Peruničića.

Podigli su Makedonci nivo igre u odbrani, dok je u napadu igra sa dva pivotmena pravila puno problema srpskom timu. Nekoliko lakih golova preko Kuzmanovskog i Manaskova doveli su domaći sastav do velike prednosti 14:9 u 24. minutu, da bi se na poluvreme otišlo pogotkom Peševskog za 19:13.

Dao je selektor Peruničić šansu svim igračima, ali su Makedonci nastavili sa odličnom partijom sve do maksimalnih +12 u 46. minutu (31:19). Dobra golmanska rola Svetislava Verkića i motivisani srpski igrači koji su želeli da poprave utisak u završnici utakmice uspeli su da smanje rezultatski minus. Stefan Vujić i Vanja Ilić istakli su se golgeterski u završnici sa po četiri gola za konačnih 37:31.

Mijajlo Marsenić je posle meča izneo utiske o učinjenom protiv Makedonaca.

- Čestitke Makedoniji za fer igru i pobedu. Sredinom prvog poluvremena Makedonci su obezbedili dobru zalihu, a mi smo imali puno tehničkih grešaka i promašenih zicera. Borko Ristovski je bio na svom nivou, a mi moramo da se popravimo.

Podsetimo, rukometaši Srbije će na SP, koje organizuju Nemačka i Danska, igrati u A grupi u Berlinu, sa selekcijama Francuske, Nemačke, Rusije, Brazila i Koreje.

MAKEDONIJA - SRBIJA 37:31 (19:13)

MAKEDONIJA: Mitrevski, Tomovski, Manaskov 9, Stoilov 1, Dimitrioski, Lazarov K 5(1), Čurlevski, Taleski 2, Markovski V, Ristovski devet odbrana, Kuzmanovski 6, Tankoski, Georgievski 4, Lazarov F 1, Daskalovski, Krstevski, Popovski 2, Peševski 5, Lazarevski, Serafimov 2(2)

SRBIJA: Pušica, Vorkapić, Orbović, Krsmančić 1, Vujić 4, Verkić pet odbrana i sedmerac, Pešić, Radivojević 3, N. Ilić 1(1), Mošić 1, Nikolić 4, Kukić 2, Zelenović 1, Vejin 3, Sretenović 1, V Ilić 4, Marsenić 4, Nenadić 1, Obradović, Cupara četiri odbrane i sedmerac, Milosavljev dve odbrane

SEMAFOR: 2:3 (4.) 4:3 (6.) 5:6 (10.) 8:6 (13.) 10:7 (18.) 14:9 (24.) 15:10 (26.) 15:12 (28.) 21:14 (33.) 27:17 (41.) 31:19 (46.) 31:23 (49.) 34:26 (55.)