28

Srbija izvukla bod protiv Rusa na SP, posle drame u finišu! Kukić promašio pobedu! (VIDEO)

Prvi meč na velikom takmičenju je ujedno i najbitniji, a naši rukometaši nisu iskoristili priliku da pobede

Rukometna reprezentacija Srbije igrala je nerešeno sa Rusijom 30:30 na prvom meču na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj. Ostao je žal za pobedom, jer smo imali i četiri gola prednosti u finišu, ali i ovaj bod je veoma važan,  jer daje veće šanse da se dođe do trećeg mesta u grupi koje vodi u drugi krug takmičenja.

Nema vremena za očajavanje, jer u sledećem meču Srbija igra sa Francuskom već u u subotu od  (20.30 Arena sport 1)

Prava drama viđena je u finišu meča. Bitni momenti desili su se od 50. do 54 minuta kada smo promašili jedan sedmerac i dva zicera, ali nas na sreću Rusi nisu kaznili mnogo (27:27)

A onda bomba Nenadića u 56. minutu za 28:27 , posle čega sledi odbrana i naš bitan napad u kojem dajemo gol za 29:27. Ipak, Rusi brzo smanju rezultat.

U poslednji minut i po ušli smo sa 30:29, ali je Dibirov svojim 12. golom doneo egal 30:30. Srbija je krenula u napad, Vujić je promašio gol, ali i Rusi greše i na 30 sekundi pre kraja imali smo napad za pobedu, a Peruničić je uzeo tajmaut.

Zaleteo se Kukić ali je ruski golman fenomenalno odbranio šut sa linije šest metara, ostalo je osam sekundi do kraja a Rusi su uzeli tajmaut i krenuli u napad ali nisu uspeli da ga realizuju.

Veliki problem za našu selekciju je povreda Zelenovića u finišu koji je iznet sa terena, a za sada se ne zna težina povrede.

Srbija je odigrala sa oscilacijama, tačnije, bolje rečeno u naletima onoliko koliko su se Rusi adaptirali na njihovu igru. Imali su u drugom poluvremenu i četiri gola prednosti, ali nisu uspeli da je zadrže.

U prvom poluvremenu su imali tri gola prednosti 6:3, ali je to bilo kratkog daha. Rusi su brzo uspeli da se adaptiraju i da preuzmu inicijativu 12:13.

Igralo se egal sve do kraja poluvremena, a onda su naši momci krenuli furiozno u drugih 30 minuta i poveli sa četiri gola razlike 23:19.

Izgledalo je da su uspeli da prelome meč iako je bilo još 20 minuta do kraja, ali Rusi posle tajmauta uzvraćaju serijom 3-0 i uvode meč u egal.

Od tog 39 minuta Srbija je do 47. dala samo jedan gol a primila čak šest i Rusi su ušli u egal 24:24 nakon čega se desilo sve kako je već opisano na početku teksta.

SRBIJA - RUSIJA 30:30 (16:16)

SRBIJA:  Pušica 3, Vorkapić, Orbović 1, Vujić 5, Verkić, Radivojević 3, Nenadić 2, Ilić 6, Mosić, V. Ilić, Nikolić 2, Kukić 4, Zelenović 3, Marsenić 2, Obradović, Cupara,

RUSIJA: Grams, Kiselev 2, Šiškarev 3, Kovalev 3, Evdokimov 1, Škurinski 3, Dereven , Gorpšin , Kalaraš, Ostačenko, Dibirov 12, Komogorov, Kireev, Žitkov 4, Fokin, Kosorotov 1

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Tagovi: Rukometna reprezentacija Rusije, Rukometna reprezentacija Srbije, Svetsko prvenstvo u rukometu 2019