≫

Rukomet, SP: Hrvati ubedljivo slavili pred derbi sa Špancima, horor Makedonaca za 5 minuta!

Kockasti se igrali protiv Bahreina, Island dočekao kiks Makedonije protiv Španije

• 3

Rukometna reprezentacija Hrvatske zabeležila je i četvrtu pbedu na Svetskom prvenstvu, a Kockasti su ovoga puta protiv Bahreina odradili lakši trening - 32:20!

Selektor Lino Červar je iskoristio priliku da odmori neke važnije igrače pred derbi grupe B sa Španijom u poslednjem kolu. Biće to i te kako bitan meč za Hrvate koji bi, u slučaju trijumfa, preneli četiri boda u narednu rundu.

A tamo će ih iz grupe A čekati Francuska i Nemačka! Možda čak i Srbija ukoliko Orlovi savladaju Nemačku, a Francuzi i Koreja savladaju Rusiju i Brazil. Zvuči nemoguće, ali teorija postoji.

Najefikasniji u redovima Kockastih bio je Manuel Štrlek sa 11 golova, Ivan Vida i Damir Bičanić dali su po pet, Jakov Vranković četiri, dok je Ivan Stevanović skupio 13 obrana i postigao jedan gol.

U redovima Bahreina najefikasniji su bili Ahmed Jalal s pet i Husain Al Sajad sa četiri gola.

Makedonija je na kraju doživela težak poraz od Španije (32:21), iako je Furija na poluvremenu imala samo 13:12!

Međutim, naši južni susedi su u prvih pet minuta drugog dela napravili toliko grešaka da je Španija vrlo brzo stekla pet golova prednosti. Čak je i njihov golmna bio strelac u dva navrata.