Srbija razbijala Švajcarce, pa posle drame prošla na EP: Zelenović dao zlata vredan gol!

Velika borba i odličan rukomet viđen je u Novom Sadu

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Švajcarsku 32:31, u odlučujućoj, poslednjoj utakmici, 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na ovom susretu Srbiji je trebala pobeda kako bi obezbedila 2. mesto u grupi i kvaifikovala se, pored Hrvatske koja je prva. Ipak, morali su Orlovi da obrate pažnju jer je Švajcarska u slučaju da postigne više od 24 pogotka mogla da izgubi i sa 5 golova prednosti. Doduše, u kalkulaciji, Orlovi su mogli dalje i kao 3. najbolja reprezentacija iz svih grupa, a sve to garantovalo je odličan susret u punoj hali Spens u Novom Sadu.

Rukomet Srbija - Hrvatska,  rukometna reprezentacija Srbije

Uspeo je Peruničić u nameri da odvede Orlove na EP; Foto: Marko Jovanović

Od samog starta viđen je prilično otvoren i kvalitetan meč. Gosti su golom otvorili i poveli, ali su Orlovi tokom čitavog poluvremena pratili njihov ritam da bi u 19. minutu izjednačili, a potom i poveli.

Igrao se 20. minut kada se Srbija odbranila, pri rezultatu 13:13, a potom i dala gol preko celog terena, da bi potom desni bek Orlova Crnoglavac ponovo doveo svoj tim u prednost. Tako su do kraja prvog dela igre, dve ekipe zamenile uloge, pa su Švajcarci jurili prednost domaćih. Ipak, iz napada u napad Dejan Milosavljev, koji je sa Vardarom osvojio titulu klupskog prvaka, podizao je broj odbrana i odlično branio što je otvaralo prostor za kontre domaćih.  Tako je Srbija na poluvremenu vodila, 18:17.

Na startu drugog dela razbranio se i golman Ivanišević, dok su Crnoglavac sa dva brza gola, i Radivojević, doveli Srbiju na +3 u 37.minutu, 23:20. Upravo ova situacija naterala je selektora Švajcarske da u napadu igra sa igračem više i dva pivota, umesto golmana. Orlovima to nije smetalo, zaigrali su mnogo bolje i podigli prednost na +5, i to, posle odbranjenog sedmerca Milosavljeva.

Do kraja, Peruničićevim izabranicima trebala je pobeda sa više od 6 golova, a, u toj misiji, i pored odlične igre nije uspela, jer su gosti napravili seriju poena i neutralisali vođstvo Srbije, a vrlo brzo i poveli.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, rezultat je bio 31:31, a na minut do kraja Srbiji je trebao jedan gol, kako bi prošla na prvenstvo. U tome je uspela preko Zelenovića koji je pogodio u poslednjem minutu.

Tako će Srbija će igrati na Evropskom prvenstvu u januaru 2020. godine, i to, kao 3. najbolja selekcija iz kvalifikacija.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Tagovi: dejan milosavljev, Kvalifikacije za EP u rukometu 2020, Rukometna reprezentacija Srbije, Rukometna reprezentacija Švajcarske