≫

Hrvati prejaki za Španiju: Barakude na srpske Delfine u finalu Svetske lige!

Vaterpolisti Hrvatske plasirali su se u finale Svetske lige pobedivši ekipu Španije u drugom polufinalu sa 10:8

• 4

Hrvati će u finalu na megdan Srbiji od koje su pre nekoliko večeri izgubili 11:10 u dramatičnoj završnici meča.

Srbija, čiji je sponzor Uniqa osiguranje, je nošena navijanjem oko četiri hiljade svojih pristalica uspela da slavi golom Andrije Prlainovića u poslednjem minutu meča.

Hrvati su od tada do Španije podigli nivo svoje igre, pa su već u prvim minutima meča sa Španijom pokazali da su moćniji u bazenu SC Tašmajdan.

Prvu četvrtinu su završili sa 5:1, na poluvreme otišli sa 8:3 i delovalo je kao da Špancima nema spasa.

Barakude su međutim u nastavku popustile "gas" pa je Španija u trećoj četvrtini uspela da priđe na 10:7, a u četvrtoj četvrtini se prečka tresla, igralo se čvrsto i neefikasno pa je jedini pogodak dala Španija.

To joj nije bilo dovoljno za preokret, Hrvati su se odbranili i prošli dalje. Finale je na programu u nedelju. Da podsetimo, Srbija se u finale plasirala pobedom nad Australijom 16:11.

Finale se igra u nedelju od 16.45, dok je meč za treće mesto između Australije i Španije po rasporedu od 15 časova.

VIDEO - Pjetlović: Posebno je jer smo pobedili pred našom publikom