• 2

Nemeš i Kadžaja osvojili medalje: Dve svetske bronze za Srbiju u Kazahstanu (FOTO)

Bravo momci!

• 2

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Mate Nemeš osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 67 kilograma na Svetskom prevenstvu u Kazahstanu.

U borbi za treće mesto Nemeš je u Astani savladao Danca Fredrika Holmkvista Bjerehusa rezultatom 10:0.

Ujedno, plasmanom u polufinale Nemeš je izborio i normu za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

I njegov kolega iz reprezentacije Mihail Kadžaja osvojio je bronzu, pošto je u borbi za treće mesto pobedio Poljaka Tadeuša Mihalika 9:1.

Kadžaja je u disciplini grčko-rimskim stilom do 97 kilograma doneo Srbiji drugu medalju na takmičenju.

Mihail je poput Nemeša takođe obezbedio plasman na Olimpijske igre u Tokiju sledeće godine.