Podvig Igora Kolakovića: Naš bivši selektor odveo Iran do titule u Aziji! (VIDEO)

Još jedna medalja u bogatoj riznici

• 0
Igor Kolaković Foto: Youtube.com

Odbojkaši Irana osvojili su Azijsko prvenstvo, pošto su u finalu deklasirali Australiju sa 3:0 (25:14, 25:17, 25:21)!

Dominirali su Iranci od četvrtfinala, pali su Kineski Tajpeh i Južna Koreja, koja je uspela samo jedan set da osvoji.

Australija je u pet setova dobila Pakistan i Japan, što je odmornim Irancima bilo idealno da pruže još jednu sjajnu partiju.

Takođe, sve to učinjeno je pod dirigentskom palicom Igora Kolakovića, našeg nekadašnjeg selektora.

Sa Orlovima je Kolaković osvojio čak sedam medalja, sa Iranom ima tri, bronzu sa Svetskog kupa šampiona i zlato sa Azijskih igara.

Ovo je inače treće azijsko zlato za Iran posle 201. i 2013. godine, a posebno je zanimljivo da je Iran u grupi bio poražen od Australije sa 3:1.