≫

Karabatići na kolenima posle senzacije Portugalije: Francuskoj preseo "lakši trening" na startu EP

Portugalci su totalno nadigrali jednu od najboljih selekcija planete

• 0
Rukometna reprezentacija Francuske Foto: Tanjug/AP

Rukometaši Portugalije savadali su favorizovanu selekciju Francuske sa 28:25 u meču 1. kola na Evropskom prvenstvu u rukometu i tako priredili najveće iznenađenje turnira.

Potpuno neverovatan rezultat i fantastičnu igru protiv jedne od najjačih selekcija sveta prikazao je tim koji se Evropsko prvenstvo vratio posle 2006. godine. Sam početak, i uvodnih 6:3 za Francuze, ukazivao je da će tokom 60 minuta biti viđen "lakši trening", koji su svi očekivali. Ipak, sredinom prvog poluvremena Portugalci prilaze na samo gol zaostatka, a onda prave seriju 5:0 za vođstvo od 12:9.

U nastavku, viđena je igra u kojoj su obe ekipe postizale golove koji su se smenjivali kao na traci, da bi u 45. minutu, posle pogotka koji je sa gola na gol postigao golman Alfred Kuintane, Portugalci poveli +2, a potom u 49. minutu i 22:19.

Karabatić i drugovi uspeli su da "dodaju gas"i naprave brzu seriju od 3:0, ali to je bilo sve.