Remi Španije i Hrvatske u borbi za prvo mesto u grupi, Slovenija prošla u polufinale!

Poznati su polufinalisti EP u rukometu

• 0
Rukomet Hrvatska - Španija Foto: AP/Tanjug

Rukometaši Španije ostaće prvoplasirani u I grupi Evropskog prvenstva, i to zbog bolje gol razlike u odnosu na Hrvatsku, koju su umalo pobedili (22:22). U drugom meču Portugal je u grupi II slavio protiv Mađarske rezultatom 34:26 i tako "prokrčio" put Sloveniji u polufinale. Inače, Slovenci su poraženi od Norveške sa 33:30.

"Derbi" grupe I ponudio je odličan rukomet, pošto se ne zna je li neizvesnije bilo u prvom ili u drugom poluvremenu (12:11).

Hrvatska je tokom celog prvog dela imala blagu prednost, ali su Španci uspevali da se vrate i da na "veliki odmor" odu sa golom prednosti.

Veliku prednost Španci prave na otvaranju drugog poluvremena, kada su serijom došli do plus šest (20:14) i delovalo je kao da je pobednik poznat i pre vremena. Međutim, Hrvatska se nije predavala i kontraserijom uspela je da dođe do izjednačenja i remija.