≫

Ludnica u Stokholmu: Hrvatska posle neviđene drame i 4 produžetka srušila Norvešku za finale EP!

Najluđi meč šampionata odigran je u polufinalu

• 57
Hrvatska - Norveška rukomet Foto: AP/Tanjug

Rukometaši Hrvatske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva u Stokholmu pobedivši Norvešku sa 29:28 (23:23) (12:10) posle velike drame i čak četiri produžetka. Junak pobede bio je Musa koji je postigao pobedonosni gol na tri sekunde pre kraja četvrtog produžetka.

Pre toga utakmica je imala nekoliko heroja sa obe strane. Golman Hrvatske Ašanin je u finišu regularnog dela odbranio dva sedmerca,a onda je Duvnjak na sekund pre kraja regularnog dela dao sedmerac za produžetke.

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, ali i u produžecima.

Na četiri minuta pre istaka vremena bilo je nerešeno 22:22.  A onda Duvnjak daje gol za 23:22.

U sledećem napadu Norvežani su izborili sedmerac i isključenje igrača  Hrvatske. Ali, slaba uteha je to bila jer je golman Hrvatske skinuo sedmerac i tako 2,5 minuta pre kraja dao šansu svom timu da obezbedi pobedu.

Ipak, Norvežani preko krila izjednačuju 23:23 na 30 sekundi pre kraja. Hrvati promašuju napad.

U prvom produžetku viđen je po jedan gol na obe strane, u drugom su Hrvati poveli, ali je Norveška odgovorila sa dva brza gola i povela 26:25, odigrala novu uspešnu odbranu, ali ne uspevaju da odu na plus dva i reše ovaj meč.

Rukomet Hrvatska Foto: AP/Tanjug

Ostalo je dovoljno vremena Hrvatskoj koja je dobila sedmerec bukvalno u poslednjoj sekundi meča. Duvnjak, najbolji igrač Hrvatske na utakmici pogađa za izjednačenje i odlaže odluku o finalisti.

U nova dva produžetka povela je Norveška, ali uz dve sjajne odbrane Hrvatska pravi preokret i dolazi do vođstva 28:27 na pola minuta do kraja trećeg petominutnog produžetka, ali kontranapad Norvežanima donosi novo izjednačenje. Neverovatnu odbranu zabeležio je golman Norveške sredinom četvrtog produžetka, ali ne koriste to njegovi saigrači.

Dva puta zaredom prave kontrafaul i gube loptu. Četiri i po minuta u četvrtom produžetku protekla su bez gola, Norvežani su imali poslednji napad, ali Šego brani i otvara svom timu kontru i Hrvatska preko Muse pogađa za finale.