• 3

Zlato za srpskog kajakaša

Branko Lagundžić pobedio u trci Olimpijskih nada koje je nezvanično svetsko prvenstvo za juniore

• 3

Srpski junior Branko Lagundžić osvojio je zlatnu medalju u kajaku jednosedu na 500 metara u trci Olimpijskih nada.

Lagundžić je do najvišeg pobedničkog postolja stigao ubedljivom vožnjom od samog starta. Branko je kroz cilj prošao u vremenu 1:39.97, dok je sa skoro celom dužinom čamca zaostatka, drugo mesto osvojio Aron Levente Miko iz Mađarske (1:40.99). Bronzanom medaljom okitio se Čeh Patrik Podraski (1:42.09).

- Trka je bila veoma uzbudljiva. Od samog starta sam krenuo veoma jako i tako sam i završio u finišu. Bio sam veoma srećan kad sam video da sam pobedio jer juče na hiljadarki zbog vetra nisam uspeo da se domognem pobedničkog postolja. Olimpijske nade kao jedino takmičenje ove godine u juniorskoj konkurenciji i meni je bilo veoma važno da osvojim medalju -rekao je Branko posle dodele medalja.

Nezvaničnog šampiona sveta u K1-500 u juniorskoj kategoriji u Segedinu u nedelju očekuju kvalifikacije u jednosedu na 200 metara.

Branko Lagundžić

Ostali rezultati

U B finalu jednoseda na petsto metara, Igor Putnik je pobedio u vremenu 1:45.19, čime je takmičenje na ovogodišnjim Olimpijskim nadama završio na 10. mestu.

U konkurenciji juniorki u A finalu nastupile su dve naše predstavnice. Anja Damjanov je stazu izveslala za 1:59.63, što joj je donelo 6. mesto, dok je Olivera Mihajlović finale završila na 9. poziciji u vremenu 2:01.50.

Zlato i srebro osvojile su domaće takmičarke, Ester Rendeši (1:51.87) i Emeše Kohalmi (1:52.51), dok se bronzom okitila Čehinja Adela Hazova (1:55.93).

C1-500

Naš jedini predstavnik u kanuu, Petar Beronja, u finalu jednokleka na 500 metara zauzeo je 9. mesto, pošto je deonicu izveslao za 2:06.51.

Trijumfovao je Čeh Jirži Minarik (1:52.44), ispred dvojice Ukrajinaca Artjoma Četvertaka (1:53.49) i Volodimira Savčina (1:54.17).

Do kraja dana još dve srpske posade boriće se za medalje. U K2-500 nastupiće Željana Petroviuć i Anastazija Bajuk u ženskoj, dok će u muškoj konkurenciji u finalu veslati Edvard Perlaki i Relja Radović.

Poslednjeg dana takmičenja na ovogodišnjoj regati Olimpijskih nada veslaće se trke na najkraćoj deonici. U kvalifikacijama u jednosedima na 200 metara takmičiće se četvoro srpskih predstavnika.