Savršeno šutirao i pogodio sa 56 metara: Izveo potez karijere i postavio rekord kluba

Kakav udarac

• 0
Seahawks Rams Football Foto: Tanjug/AP

Džejson Majers, šuter Sijetl Sihoksa postavio je rekord franšize po distance sa koje je postigao "fild gol" tako što je metu precizno naciljao sa 61 jarda (55,77 metara)!

Sihoksi su se u nedelju uveče suprotstavili Los Anđeles Remsima i izašli su pognute glave u porazu 23:16, ali je njihov igrač izveo jedan od poteza utakmice kakav se retko viđa, nešto pre poluvremena.

Igrači Sijetla su se postavili kod linije od 50 jardi, poslali loptu nazad i ostavili dovoljno vremena i prostora da Majers nacilja i izvede najbolji šut karijere sa logoa Los Anđelesa.

Njegov trener Pit Kerol je kasnije pohvalio i Majersa i njegovog saigrača Majkla Diksona jer dobro obavljaju svoje zadatke, mada je Sijetl izgubio tri od poslednje četiri utakmice.

Inače, Majers je tokom meča pogodio i posle tačdauna Aleksa Kolinsa u prvoj četvrtini, kao i tri fild gola tokom preostale tri deonice.