Vaterpolisti Zvezde osvojili Kup Srbije: Radnički pao posle penal drame!

Crveno-beli pobedili aktuelnog vlasnika Kupa, Radnički iz Kragujevca

• 12
VK Crvena zvezda Kup Srbije Printskrin;: RTS

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pobedivši Radnički Kragujevac sa 13:12 posle izvođenja peteraca. U regularnom delu meč je završen 8:8.

Zvezda je došla do trofeja posle dosta godina, i velike borbe u finali gde je prvo poluvreme bila u poređenom položaju. Ipak u drugom poluvremenu su zaigrali bolje i uspeli da iskontrolišu meč i da vode sa dva gola razlike.

VK Crvena zvezda vaterpolo Foto: MN Press

Zvezda je u poslednjem periodu vodila 8:6, Radnički je uspeo da nadoknadi zaostatak i posle velike borbe u regularnom delu rezultat je bio 8:8.

Na kraju lutrija penala je bila na strani Zvezde. Ovo je prva titula u prvoj sezoni na klupi trenera Aleksandra Filipovića.

Prvi peterac za Radnički nije iskoristio Marko Radulović, Zvezda se bolje snašla u penal seriji i nije dozvolila Kragujevčanima da obrane trofej.

Crveno-beli osvojili treći Kup u klupskoj istoriji, a prvi trofej još od 2014. godine.