Delifini dobili Mađare i osvojili 5. mesto u Svetskoj ligi

Filipović i Prlainović golovima u finišu odlučili vaterpolo klasik

• 4
Vaterpolo reprezentacija Srbje, Filip Filipović Foto: MN Press

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na evropskom turniru Svetske lige, posle pobede nad domaćinom Mađarskom od 9:7.

Obe ekipe nastupile su u nekompletnim sastavima, ali sa velikom željom da pobedom okončaju ovaj turnir.

Srbija je bolje otvorila meč, povela sa 2:0 preko Pijetlovića i Rašovića. Mađari nisu iskoristili prvi peterac, ali su u finišu iskoristili grešku našeg tima, igrača više i smanjili rezultat.

U drugih osam minuta rival je preokrenuo rezultat mada je Mitrović odbranio još jedan peterac. U poslednjih 100 sekundi stigla su dva pogotka Srbije, zapaženog Drašovića i majstorije Pijetlovića u poslednjoj sekundi kada je iz daljine savladao golmana Nađija.

Posle treće četvrtine je bilo nerešeno, gol za Srbiju je opet postigao Drašković.

Najviše golova je palo u završnih osam minuta. Dva puta su Mađari imali prednost od 6:5 i 7:6 ali je prvi minus anulirao Dedović, a onda su se preciznim šutevima probudili dva puta Filipović i Prlainović za pobedu 9:7.

Mađarska - Srbija 7:9 (1:2, 2:2, 2:1, 2:4)

Sudije: Belevstov (Ukrajina), Vojevodin (Rusija). Igrač više: Mađarska 13 (5) , Srbija 13 (6). Peterci: Mađarska 2 (0).

MAĐARSKA: Nađi, Anjal 2, Manherc 1, Sedlmajer 1, Nađi 1, Hošnjanski 1, Nemet, Janšik 1, Erdelji, Kovač, Mezei, Vigvari, Vogel. Selektor: Marc.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić, Dedović 1, Ranđelović, Gogov, D.Pijetlović 2, Vico, Drašović 2, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 1, Rašović 1, Mitrović. Selektor: Savić.