• 0

Vojvodina na korak od finala plej ofa

Druga utakmica polufinala igra se u nedelju u Kragujevcu

• 0

Odbojkaši Vojvodine stigli su na korak od finala plej-ofa pošto su u prvom susretu savladali Radnički iz Kragujevca u Novom Sadu 3:0 (25:18, 25:22, 25:23), a već u nedelju će od 16 časova imati priliku da završi posao, ali na gostovanju.

Ekipa Slobodana Boškana diktirala je tempo u prvom setu, koji je dobila najlakše. U preostala dva vodila se velika borba do samog kraja seta.

Neizvesnije je bilo u drugoj deonici, u kojoj su se rivali smenjivali u vođstvu, ali gosti opet, nisu pronašli načina da ostanu u igri do kraja. Novosađani su u završnicu ušli sa 21:19, a imali su i 23:20.

Ni dva tajm–auta Kobiljskog nisu donela boljitak, a s druge strane, kapiten Simić je preuzeo odgovornost u bitnim trenucima i drugu set loptu (24:22) Voša je iskoristila servis greškom Kragujevčana – 2:0.

Sličan scenario viđen je i u trećem setu u kom su gosti uglavnom imali inicijativu, a u jednom trenutku i 15:12. Vraćala se Vojvodina na kratko u vođstvo, pa je tako i u finišu ipak bila u dobroj poziciji – 21:19, ali je Radnički prišao na 23:22 i imao preokret u rukama, ali greška prilikom servisa donela je poklo Vojvodini koja je to oberučke prihvatila.