Zvezda "udavila" Partizan peti put u nizu, još korak do polufinala

Crveno-beli ubedljivi na Banjici protiv večitog rivala - 12:6

• 5
Jusuke Šimicu, VK Crvena zvezda, Dejan Savić Foto: MN Press

Vaterpolisti Crvene zvezde napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale plej-ofa, pošto su u prvom meču doigravanja za titulu kao gosti savladali Partizan na Banjici sa 12:6.

Kao što i sam rezultat govori, nije bilo nikakve neizvesnosti u večitom derbiju, a crveno-beli već imaju pet vezanih pobeda nad najvećim rivalom.

Zvezda je već u prvoj četvrtini stekla tri gola prednosti, a do poluvremena je ta razlika duplirana. Partizan je tek u poslednjim sekundama druge četvrtine preko Mitrovića došao do prvog pogotka.

Crveno-beli su rutinski održavali razliku u nastavku, najbliže što je Partizan prišao je bilo 8:4, da bi Gavril Subotić sa dva gola ugasio sve nade domaćina da može da se vrati u utakmicu.

Zvezda će u revanšu u svom bazenu 5. maja imati meč loptu za polufinale.