≫

Spektakl u ženskom finalu Lige šampiona: Srpske odbojkašice bez titule prvaka Evrope

Koneljano pobedio VakifBank sa 3:2

• 1
Maja Ognjenović FOTO: MN Press

Maja Ognjanović i Jelena Rašić članice Vakif Banka iz Turske ostale su bez titule prvaka Evrope pošto je njihov klub poražen u finalu Lige šampiona od Koneljana sa 3:2 (22 - 25, 25 - 22, 23 - 25, 25 - 23, 15 - 12)

sa 16 pobedničkih poenaVakifBank je lako osvojio set. Drugi set je mnogo bliži, Egonu je asom stavio tačku na situaciju u ovom delu za izjednačenje 1:1

VakifBank se približavao pobedi, poveo je sa 2-1 nakon nešto boljih performansi u napadu i na prijemu. Igra mačke i miša u poslednjim minutima četvrtog seta, Koneljano dovodi meč u taj-brejk i tamo trijumfuje po prvi put u svojoj istoriji osvojili su trofej šampiona Evrope.