Anja Crevar šesta u finalu EP u Budimpešti

Solidan uspeh naših plivača

• 0
Anja Crevar Foto: MN Press

Muška štafeta 4x100 i Anja Crevar na 400 mešovito plivali su u finalu Evropskog prvenstva u plivanju koje se održava u Budimpešti.

U kvalifikacijama prvog dana takmičenja bio je uspešan i Čaba Silađi koji se plasirao u polufinale na 100 prsno, ali je tamo zauzeo 12. mesto i ostao bez plasmana u finale.

Izvanrednu trku imala je srpska štafeta u sastavu Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin. Do cilja su stigli sa rezultatom 3:13,92 i kao drugi ušli u finale.

U finalu nažalost bili su tek sedmi sa vremeno 3.13,73, a zlato je osvojila ekipa Rusije sa 3,10,41, dok su drugi bili Britanci sa 3.11,56, a treći Italijani sa 3,11,87.

Brži su bili samo Italijani sa 3:12,85, a iza sebe su ostavili velesile kao što su Velika Britanija, Rusija i Holandija.

Ovim rezultatom štafeta je praktično osigurala učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Velimir Stjepanović Foto: MN Press

Sada imaju 13. najbolje vreme na svetu, a u Japan ide 12 najbržih sa Svetskog prvenstva u Gvangžuu i četiri po vremenu.

Šanse da četiri ekipe prestignu Srbiju praktično ne postoje.

U kvalifikacijama na 400 mešovito, Anja Crevar je do cilja stigla za 4:41,14, a u finalu je poboljšala vreme 4,40, 84, što je bilo dovoljno za 6. mesto.

Debi na šampionatu Evrope imale su i juniorke Nina Stanisavljević i Tanja Popović. Obe su plivale trke na 50 slobodno i 100 delfin. Stanisavljević je u sprintu plivala 25,42, što joj je donelo plasman na 20. mesto, dok je Popović bila 43. sa vremenom 26,01.

U trci na 100 delfin Stanisavljević je bila 43. sa 1:01,78, dok je Popović zauzela 48. mesto sa vremenom 1:02,56.