Srpske kraljice: Odbojkašice Srbije srušile Tursku i ušle u finale, braniće tron Evrope!

Kakva završnica i kakva dominacija u četvrtom setu protiv najvećih rivalki!

• 63

Sjajne naše devojke! Odbojkašice Srbije su u finalu prvenstva Evrope! U velikom polufinalnom derbiju pala je selekcija Turske nakon preokreta sa 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13), tako da će srpske dame imati priliku da odbrane titulu šampiona kontinenta.

Kakvu partiju je odigrala Tijana Bošković. Turkinje nisu imale sreće jer je korektorka Srbije ustala i odlučila da napravi dar-mar protivnicima.

Ovo je bilo finale pre finala i srpska selekcija ima odrešene ruke da se ponovo dokopa evropske titule ukoliko savlada boljeg iz duela Holandije i Italije.

Prvi set je bio oličje drame. Činilo se da obe selekcije mogu u nedogled da drže neizvesnost, ali je samo jedno popuštanje koncentracije dozvolilo Turskoj da povede 1:0 u setovima nakon 66 odigranih poena.

Nije drama izostala ni u drugoj deonici, ali su naše devojke uspele da dođu do jedne set lopte koju su ekspresno iskoristile i tako poravnale rezultat. Činilo se već tada da je momentum na strani Srpkinja, iako je borba bila otvorena i dobra, prsa u prsa.

Već kada je treća drama pripala srpskoj selekciji, Tursku je preokret skroz slomio i četvrti set je izgledao kao špalir za Srbiju pre prolaska u finale.

Rešetale su Srpkinje iz svih oružja i ostavile Turkinje na samo 13 poena pred totalni potop.

Tijana Bošković je prva među jednakima, ali sigurno perjanica koja je držala tempo sa 37 poena i odvela Srbiju na kraju dalje. Naša korektorka je raspalila smeč i srušila svetski rekord,  a čini se da je spremna da srpski kolektiv odvede i još jedan korak, onaj ključni da se stavi ruka na trofej.

TOK MEČA

ČETVRTI SET

25:13 - KAAAAAAAKAV KRAJ! SRBIJA JE U FINALU!

20:13 - Sve što mora da se završi po kratkom postupku,dajte Tijani Bošković. Slavlje već može da počne.

18:11 - Trebalo bi biti oprezan, ali situacija je pod kontrolom. Još sedam poena i finale je tu!

16:8 - Pa, ovo je već totalna dominacija! Bije srpska selekcija iz svih oružja i finale je sve bliže!

10:5 - Kako naše devojke sada gaze! Turkinje su nokdaunu i nemaju recept za napade Tijane Bošković!

TREĆI SET

25:23 - KAAAAAKVA ODBRANA I 2:1 U SETOVIMA ZA SRBIJU!

23:22 - Kako drugačije nego kroz dramu! Tijana Bošković održava prednost, minimalnu, ali jako bitnu.

19:17 - Guneš blokira Rašić na prvom tempu i Terzić odmah zove tajm-aut kako bi se sprečile komplikacije.

16:13 - Momentum je na strani srpske reprezentacije i samo je bitno očuvati sada ovo stanje.

13:11 - Asom Popovićeve idemo na +2!

7:7 - Nakon trominutnog vođstva Turske, naši srednji blokeri su omogućile da dođemo do izjednačenja.

DRUGI SET

28:26 - SEEEEET ZA SRBIJU! Iz prve prilike su uspeli da izjednačimo! Idemo dalje!

27:26 - Prva set lopta za Srbiju! Istrpele su naše pritisak i sada su u poziciju da poravnaju!

24:24 - Ponovo je turski sastav imao prvu set loptu, ali je Tijana Bošković konačno proradila u ovoj deonici i imamo još jednu dramu.

18:21 - Nakon serije od 9:2, Turska je sada u opasnoj prednosti i sada su možda prelomni momenti.

18:17 - Jedva srpska selekcija trenutno drži prednost, jer je Bošković malo spustila tempo.

16:12 - Sve učestalije su greške Turkinja i to ih drži rezultatski podaleko u ovom setu. Vratili smo se na +4 i sve smo bliži poravnanju u setovima.

11:8 - Verovali ili ne, Tijana Bošković već ima 19 poena. Definitivno će ona biti ključ ukoliko mislimo da preokrećemo ovaj rezultat.

4:0 - Nisu naše mnogo razmišljale o završnici prošlog seta, jer blok ubija protivnice!

PRVI SET

34:32 - I... Ide prvi set Turskoj. Jedna slabije prebačena lopta dala je priliku Turskoj da po levoj paraleli pogodi i zaključi deonicu. Velika šteta.

31:31 - Ovo je već neverovatan scenario! Naše dame su imale tri set lopte, protivnice čak šest, ovakva završnica odavno nije gledana!

24:24 - Idemo na razliku! Imale su Turkinje set loptu, ali naše su uspele da se izvuku. Velika drama na kraju set.

21:21 - Kakva završnica seta! Srbija je samo jednom imala prednost poena u ovoj deonici i sada je grčevita borba.

17:17 - Naš korektor igra fenomenalan meč i drži nas u igri protiv Turske koja izmišlja trenutno poene.

13:13 - Kakva sekvenca Tijane Bošković! Skupila je već šest poena, a onda je Milena Rašić izblokirala protivnicu 1 na 1.

8:13 - Razlika se sada povećava. Odbrane se naše dame dobro, ali u ofanzivnom delu stvari ne idu kako valja.

6:9 - Leva strana napada ne radi, jer Bianka Buša nije dobro ušla u susret. Ponovo su Turkinje odmakle na pristojnu distancu.

5:5 - Proradila je ofanziva Tijane Bošković i vrlo brzo smo anulirali opasan minus.

0:3 - Ne baš najbolji start naših odbojkašica koje tri puta ne uspevaju ubojitije da napadnu, dok druga strana to opasno kažnjava iz kontri.

PRE MEČA

Srpkinjima su ostala dva koraka do odbrane evropskog trona, a njihov put do polufinala pregazile su prilično samouveremno.

Kroz grupu nije bilo niti jednog poraza, Mađarska je u osmini finala bila lakši trening, dok je protiv Francuskinja izgubljen jedan set.

Sasvim je normalno da već u polufinalu dođe jedan od najtežih protivnika, a to je selekcija Turske koja se takođe pokazala u najboljem mogućem svetlu.

U grupnoj fazi nije bilo izgubljenog seta, a do najbolje četiri ekipe je samo Češka u osmini finala uspela da pruži veći otpor (3:1).

Srbija i Turska uvek igraju jako guste mečeve, pa su poslednja dva okršaja završena sa 3:2, jednom u korist naših dama.