≫

Odbojkaši Srbije obezbedili osminu finala Evropskog prvenstva

Orlovi ubeležili treću pobedu na turniru, i uz jedan poraz, za sada drže drugo mesto u grupi sa utakmicom više od Poljaka

• 5
Odbojkaši Srbije, Portugalija - Srbija Foto: Profimedia/Anna Klepaczko/Zuma Press

Odbojkaši Srbije pobedili su Porugaliju sa 3:1 u grupi A i matematički obezbedili plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Posle duela sa Portugalom, našim odbojkašima sledi još meč protiv Grka, pre nego što se presele u najveći grad "Trimjasta" - Gdanjsk, gde će biti odigrana osmina i četvrtfinale, nakon čega se reprezentacije sele u Katovice za završnicu turnira.

Portugalci su u dosadašnjem toku grupne faze zabeležili pobedu protiv Belgije (3:2) i dva poraza od Poljske (1:3) i Ukrajine (2:3).

Srbija, posle poraza od Poljske može da bude druga u grupi i mogla bi da ide na trećeplasiranu ekipu iz grupe C, a to mogu da budu Finska, Rusija ili Holandija.

Uskoro opširnije...

Srbija je vrlo lako dobila dva seta sa 25:15 i 25:21, ali je onda došlo do opuštanja pa je Portugalija uspela da nam nanese poraz u trećem setu.

Ipak, orlovi su u četvrtom setu krenuli ozbiljnije pa su taj period prelomili na 16:11, a onda i priveli kraju.

TOK MEČA

4. set:

25:17 KRAJ

16:11 Srbija kao u prvom setu pravi osetniju razliku i možda je ovo prilika da se prelomi meč.

7:5 Ne daju se Portugalci, možda će ovaj četvrti set biti ponovo uzbudljiv kao prethodni

3:0 Shvatila je "četa plava" da ne sme biti opuštanja i odmah su krenuli jako u četvrtom setu

3.set:

22:25 Portugalci neočekivano osvajaju set, Srbija se nije probudila iz uspavanosti

18:18 Naši momci su dodali gas i uspeli da izjednače pred kraj ovog seta, jer je neozbiljno da posle dva ubedljiva seta jedan izgube

8:12 Portugalija se ne šali, a naši su se baš opustili i igraju bez one početne discipline i eto problema

1:4 Portugalci su malo jače ušli u ovaj set, a naši momci malo opuštenije. Selektor Kovač je malo izrotirao postavu

2.set:

25:21 Rutinski privođenje drugog seta kraju.,.

21:16 Ubedljiva prednost prvaka Evrope, nad ekipom koja ne slovi za odbojkašku naciju

5:3 Počinju dobro i drugi set naši momci.

Odbojkaška reprezentacija Srbije Foto: Tanjug/AP

1. set:

25:15 Kao što smo i očekivali, orlovi su prelomili meč i totalno slomili Portugalce za osvajanje prvog seta

14:10 Srbija pojačala ritam i lomi prvi set na svoju stranu

3:3 Za sada početak u egalu, ispitivanje snaga dve ekipe. Naši su favoriti