≫

Odbojkaši Srbije u četvrtfinalu EP: Orlovi posle drame srušili Tursku!

Srbija je slavila sa 3:2, a u četvrtfinalu će igrati sa Holandijom

• 9

Srpski odbojkaši pobedili su Tursku sa 3:2 i plasirali se u četvrtfinale EP. Naši momci u četvrtfinalu igraju sa Holandijom koja je bila bolja od Portugalije. Taj meč igra se u utorak.

Odbojkaši Srbije igrali su na ovom meču pojačani kapitenom Petrićem, koji je propustio veći deo grupne faze zbog manje povrede.

Prava drama viđena je u ovom meču. Srbija je lako dobila prvi set, a onda je vodila u drugom i trećem, ali je na čudan način izgubila oba seta.

Turska je preokrenula boljim blokom i servisom.

Četvrti je bio takođe neizvestan, ali su naši momci uspeli da steknu krucijalnu prednost 24:20 i da izdrže napade i izjednače na 2:2.

Peti odlučujući set odlučio je pobednika, Srbija je bolje krenula imala 8:5, 11:8, ali su Turci prišli na 13:12, a onda su naši odigrali odličnu odbranu i sa dva poena priveli meč kraju.

Odbojkaši Srbije, Portugalija - Srbija Foto: Profimedia/Anna Klepaczko/Zuma Press

SRBIJA - TURSKA 3:2 (25:18,22:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TOK MEČA:

5. set:

15:12 KRAJ

9:8 Turska uspeva da uzme tri poena zaredom. Kovač reaguje tajmautom.

8:5 Odlična igra Srbije, imamo tri poena prednosti na promeni strana

1:1 Ekipe su u egalu. Počinje poslednja borba za četvrtfinale

4. set:

25:23 Odlična završnica naših momaka i izjednačenje. Igra se tajbrejk za odlazak u četvrtfinale.

22:19 Imamo ih, samo još tri poena do osvajanja seta

19:18 Lomi se set, moramo jače da odigramo ako želimo da ostanemo u igri. Kovač traži tajmaut

17:16 Srbija ima minimalnu prednost, ali to ne znači mnogo što smo videli u prethodnim setovima.

11:11 Drama u četvrtom setu Turci mnogo bolji nego u prva tri. Od početka su u egalu.

Odbojkaši Srbije Foto: Profimedia.rs

3. SET:

22:25 Turci osvajaju i treći set.

21:22 Preokret Turaka opet u finišu, kao da ne možemo da održimo koncentraciju kada treba

19:16 Još smo u igri za osvajanje trećeg seta

16:11 Podižemo razliku, igramo bolje, pravimo manje grešaka od Turaka i ovo ne bi trebalo da bude nekih problema do kraja seta, nadamo se.

10:6 Odličan blok Podraščanina i ponovo imamo veliku prednost, turski trener zatražio je tajmaut

4:2 Ponovo dobar početak Srbije, imamo dva poena prednosti, ali to ne znači mnogo.Turska se pokazala kao čvrst rival.

Odbojkaši Srbije, Portugalija - Srbija Foto: Profimedia/Anna Klepaczko / Zuma Press

2. SET:

22:25 Neverovatan preokret Turaka u samoj završnici seta kada je najbitnije i uzimaju drugi set.

20:19 Drugi set ulazi u dramu. Turci su na samo jedan poen prednosti, ali deluje da Srbije i dalje kontroliše meč.

18:15 Ovaj set je dosta uzbudljiviji nego prethodni, Turci poboljšali prijem i konstantno dišu za vratom našem timu. Igra se poen za poen, ali naši drže razliku koju su stekli na početku.

13:9 Turci su malo pripretili, prišli na dva poena, ali naši su brzo uspostavili ravnotežu.

7:3 Srbija i dalje drži ritam igre, Turci ne mogu da priđu na manje od 4.

3:0 Ponovo furiozan početak seta naše selekcije.

Odbojkaši Srbije, Portugalija - Srbija Foto: Profimedia/Krzysztof Porebski / Zuma Press

1. SET:

25:18 Totalna dominacija se nastavila do kraja seta, naši momci igraju fenomenalno.

14:7 Potpuna dominacija naše selekcije u ovom setu. Samo da zadržimo visok nivo igre

9:3 Održava naša selekcija solidnu prednost od 6 poena. Ako nastave u ovom ritmu neće biti problema da se osvoji set.

5:0 Srbija ima veoma furiozan početak. Ivović servisima razbija prijem Turaka, selektor Turske traži tajmaut.

3:0 Odličan početak naših momaka, koji servisom razbijaju prijem protivnika