Srpska golf senzacija krči put ka visinama: Vukašin uzeo trofej i prve bodove za svetsku rang listu
Srbin Vukašin Suturović proteklog vikenda osvojio je "Austrian Juniors Golf Tour 4" koji je održan u "Diamond Country" klubu nadomak Beča. Ovaj golf klub inače ima 20 godina tradicije organizacije European Tur događaja, i na njemu su pobeđivali neki od najuspešnijih evropskih i svetskih golfera.
Ovo je prva individualna pobeda srpskog golfera u Evropi na turnirima koji se boduju za svetsku rang listu.
Takmičio se u konkurenciji do 21 godine zajedno sa 97 takmičara - Austrija, Holandija, Švajcarska, Nemačka, Slovačka, Mađarska.
Ovog vikenda Vukašin učestvuje na Otvorenom prvenstvu Austrije na terenu "Schloss Schönborn", gde će se boriti u još jačoj konkurenciji.
Vukašin ima 16 godina i od januara 2022 trenira u Južnoafričkoj republici gde je izabran da predstavlja tim regije "Southern Cape" na predstojećem "SA Premier IPT" šampionatu.
Video: Udario si me na kvarno, penzionisaću te: Srpski UFC borac napadnut posle meča od strane rivala
(Telegraf.rs)
Video: Ma šta je ovo bilo?! Kakav koš Borca iz Zemuna za drugi produžetak protiv BKK Radničkog
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Jdkav
A jeste i neki sport... 😏
Podelite komentar
Drugosrbijanac
Srećno!!!
Podelite komentar